ГДД и ЗО на СОЛ при май4инство

26.03.2020, 14:05 131 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

26.03.2020, 14:05
Публикации: 29 / 0
      Здравейте!
      СОЛ в ЕООД полу4ава доход и възнаграждение за ли4ен труд от м.01 до 04 вкл. След това излиза
в май4инство. При подаване на Спр. по 4л.73, ал.6 съм посо4ила само осигуровките, свързани с ли4ния труд т.е. без ЗО за м.05-12 . При изготвяне на ГДД нямам осигуровки за довнасяне. Какво
става с платените ЗО? Да ги добавя  към обявените със Спр.73/6 в Приложение 1?
#1 | 26.03.2020, 14:16
Публикации: 9140 / 1553
 Какво става с платените ЗО? Да ги добавя  към обявените със Спр.73/6 в Приложение 1?

Авансово внесените осигуровки вкл. и здравните за периода след полагане на личния труд са суми, които лицето в ГДД декларация следва да ползва в намаление при определяне на данъчната основа. Дори и непосочени в справката по чл.73/6 следва да се имат предвид при попълването на ГДД. Дали да ги посочите в нея ? Ще срещнете отговори и да и не. Важното е СОЛ-ът за попълни правилно декларацията си. Може би ще стигнем до извода, че един от начините за това е посочването на тази информация в 73/6.
#2 | 26.03.2020, 20:00
Публикации: 29 / 0
     Благодаря. Наистина се налага този извод, макар 4е пак няма вси4ко да бъде коректно -  ЗО нямат  пряка връзка с полу4ените доходи за ли4ен труд.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове