Нерегистрирани земеделски стопани

03.04.2020, 22:17 242 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

03.04.2020, 22:17
Публикации: 29 / 0
Здравейте, какво правим с доходите на нерегистрирани земеделски стопани изплатени от ДФ"Земеделие" под формата на субсидиики? Съгласно чл.38 ал.15 от ЗДДФЛ те са обложени с окончателен данък. Означава ли, че са освободени от подаване на ГДД?
#1 | 03.04.2020, 22:18
Публикации: 6898 / 1012
Дел.
Извинявам се, но трябваше да изтрия коментара си
#2 | 04.04.2020, 08:44
Публикации: 6307 / 1018
Да, освободени са:

Чл. 52. (1) (Предишен текст на чл. 52 - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Не са задължени да подават годишна данъчна декларация лицата, които са получили само:
........................ ..........
4. (доп. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., предишна т. 3 - ДВ, бр. 99 от 2011 г., в сила от 01.01.2012 г.) доходи, облагаеми с окончателен данък по чл. 38 с изключение на доходите по чл. 50, ал. 1, т. 3, (доходи по чл. 38, ал. 5, т. 2, ал. 8, 13 и 14;)
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове