Обещетение по чл.220 при намалено работно време

25.06.2020, 12:14 288 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

25.06.2020, 12:14
Публикации: 20 / 0
О ПЛЮС ЕООД
Здравейте,във фирма е въведено непълно работно време/4 часа /по чл.120в за срок от 3 месеца,което изтича в края на юни.Съответно и възнагражденията на служителите са намалени на 50%.Ако освободим някой служител сега и трябва да изплатим обещетение по чл.220,размера на обещетението трябва да в размер на 50% от брутната заплата,така както е и съответното възнаграждение за юни?
#1 | 25.06.2020, 12:28
Публикации: 20 / 0
О ПЛЮС ЕООД

Здравейте,във фирма е въведено непълно работно време/4 часа /по 138а за срок от 3 месеца,което изтича в края на юни.Съответно и възнагражденията на служителите са намалени на 50%.Ако освободим някой служител сега и трябва да изплатим обещетение по чл.220,размера на обещетението трябва да в размер на 50% от брутната заплата,така както е и съответното възнаграждение за юни?
[/quote]
#2 | 29.06.2020, 15:04
Публикации: 4 / 0
Здравейте!
База за изчисление на обезщетението по чл.220 е брутното трудово + допълнителни плащания с постоянен характер. Виж чл.228 от КТ и чл.19 ал.1 от НСОРЗ
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове