9% ддс

14.07.2020, 10:39 245 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.07.2020, 10:39
Публикации: 13 / 0
Здравейте, от становището на нап според вас имаме ли право на 9% ддс за кафето, безалкохолните и минералната вода, сервирани в ресторант. Вчера говорих с една данъчна и тя категорично каза, че са с 20%. и го пишело в разясненията на становището от 29.06.20. Вие как го разбирате?
#1 | 14.07.2020, 11:16
Публикации: 91 / 5
Здравейте,  според т. 1.4 от Становището на НАП паркинга например може да се приеме за съпътсваща доставка и изрично е посочено, че за него може да се приложи ставка 9%, според същата точка и чл. 66, ал.2, т. 2 изрично са изключени доставките на алкохол, бира, вино и коктейли, в които те са включени. При това положение аз не виждам защо към кафето и безалкохолните в ресторант, включително фрешове и безалкохолни коктейли да не може да се приложи чл. 128 от ЗДДС, съответно ставка 9%.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове