Използване на данъчен кредит

14.09.2020, 23:26 219 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.09.2020, 23:26
Публикации: 1 / 0
Здравейте. Бих искал да задам въпрос относно използването на данъчен кредит при закупен дълготраен актив преди датата на доброволна регистрация на дружеството купувач. Същото е с намерение за възстановяване на данъчния кредит. В първия данъчен период съответната доставка е отразена в дневника за покупки като облагаема сделка. Грешка ли е това? Поради отпадането на описите за налични активи фактурата е осчетоводена като разходна фактура издадена след датата на регистрацията. Бих бил благодарен ако някой се е сблъсквал с подобен казус да получа съвет. Ако отразяването на съответната фактура не е направено правилно какъв е варианта за корекция на същото. Благодаря предварително!
#1 | 15.09.2020, 10:06
Публикации: 9523 / 1617
Промените в ЗДДС дават вече право без подаване на опис да ползваме данъчен кредит по фактури преди регистрацията. Тези фактури обаче следва да се вписват с правилната дата, която е отразена на тях. Иначе за целите на ДДС правилно сте посочили, че това е облагаема сделка.
Всичко това е така при условие, че отговаряте напълно на изискванията на чл.74 и 75 от ЗДДС.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове