Свободна професия

21.09.2020, 11:21 290 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

21.09.2020, 11:21
Публикации: 6027 / 532
Съгласно чл.4, т.8 от Наредба Н-18 лицата упражняващи свободна професия не са длъжни да имат ФУ/ИАСУТД. Как е най-правилно да отчитат своите приходи?
#1 | 21.09.2020, 11:48
Публикации: 359 / 15
Някои по метода на едностранното счетоводно записване. Услугата може да е външна и да си е фактурират, може и по ЗЗД да са получили плащане за нея.
#2 | 21.09.2020, 12:48
Публикации: 2497 / 281
Съгласно чл.4, т.8 от Наредба Н-18 лицата упражняващи свободна професия не са длъжни да имат ФУ/ИАСУТД. Как е най-правилно да отчитат своите приходи?

(2) (Доп. - ДВ, бр. 23 от 2013 г., в сила от 08.03.2013 г., изм. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) Данъчно задължените лица, които не са длъжни да издават фискална касова бележка от фискално устройство или касова бележка от интегрирана автоматизирана система за управление на търговската дейност съгласно ал. 1, издават документ за придобитите от тях доходи от източници по чл. 10, ал. 1, т. 3 и 4, съдържащ реквизитите по чл. 6, ал. 1 от Закона за счетоводството.
#3 | 21.09.2020, 16:34
Публикации: 6027 / 532
Извинявам се, но този параграф 2 от къде е?
#4 | 21.09.2020, 17:22
Публикации: 2497 / 281
Чл. 9 ЗДДФЛ :) Сори
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове