СОЛ, ДУК и осигурителна книжка

25.10.2020, 19:09 674 9
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

25.10.2020, 19:09
Публикации: 18 / 1
Здравейте Колеги.
Моля за съвет. Трябва да попълня осигурителна книжка за 2008г.  В един от месеците осигуряването е разделено така:
- една част като СОЛ - във фирма "Х" - има прекратяване ,  и следва:
- друга част като ДУК във фирма "Z" - / за ДУК през 2008 трябва да се попълни ОК/
Как в осигурителната книжка, на един ред за съответния месец,  да впиша двата вида осигуряване?
Какъв % за осигуровките на ДУК да посоча?  Да включа ли "безработица"  и  ТЗПБ?  Или без тях?
#1 | 26.10.2020, 08:47
Публикации: 122 / 3
ДУК не се вписва в осигурителна книжка.
#2 | 26.10.2020, 09:49
Публикации: 18 / 1
До 31.12.2008 съгл. указания на НОИ  осигурителният стаж на ДУК се записва в Осигурителна книжка. След 01.01.2009г - данните се вземат от системата
#3 | 26.10.2020, 11:43
Публикации: 18 / 1
Как да попълня Осигурителната книжка? Моля колеги, ако сте минали през това - пишете.
#4 | 26.10.2020, 11:59
Публикации: 175 / 19
За месеца, в който са два осигурителя напишете в два реда данните  / малко по сбито за да се хванат/.
Процента на осигуряване е пълния - с ф.Безработица и ф.ТЗПБ. Нали е приравнен на трудов договор, съгласно ЗДДФЛ,параграф 1 от Доп. разпоредби,т.26, а осигуряването е за всички осигурителни рискове - КСО, чл.4,ал.1, т.7.
#5 | 26.10.2020, 12:07
Публикации: 67 / 15
За втория осигурител трябва да попълните данните на друга страница от ОК, с попълнени ЕИК и наименование на осигурителя.
#6 | 26.10.2020, 12:43
Публикации: 9543 / 1623
Преди години при пенсионирането на  лице с ДУК бях попълнила осигурителната книжка, но изобщо не ми я поискаха, а лицето попълни една декларация, че е съгласно с данните в персоналния регистър и така приключи всичко.
#7 | 27.10.2020, 15:01
Публикации: 18 / 1
Според последното указание на НОИ ( от 2014  ) за признаване на осиг. стаж и доход при Договор за управление се изисква попълване на ОК до 31.12.2008.  След това данните се вземат от персоналния регистър.
За размера на осигуровките е логично да се попълни  процентът за всички осигурителни рискове,
но някъде четох, че НОИ не искали ТЗПБ.  Дали, защото в Д1  % за ТЗПБ  е отделен от другите фондове за ДОО?
#8 | 27.10.2020, 15:20
Публикации: 273 / 37
И на мене за периода преди 2008 не ми поискаха осиг. книжка - ПР свърши работа. Иначе попълването на осиг. книжка е работа на ревизора, а не на счетоводителя. Най-малко поискайте съдействие поне.
#9 | 28.10.2020, 15:08
Публикации: 9 / 2
Всеки осигурител се вписва на отделна страница.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове