Болничен на СОЛ, при 50% обезщетение за гледане на дете до 2г. възраст

27.11.2020, 23:58 1499 2

27.11.2020, 23:58
Публикации: 37 / 4
МИРОСЛАВА КАМБУРОВА
 Здравейте колеги,
Имам майка СОЛ с прекъснато майчинство, върнала се е на работа, на която НОИ  и плаща 50%  до остатъка на  гледане на дете до 2 годишна възраст. Детето ходи на ясла. Днес майката ми изпраща болничен, който аз трябва да пусна в НОИ. При това положение, НОИ ще уважат ли този болничен и той ще бъде ли платен заедно с обезщетението или не?
 
#1 | 28.11.2020, 14:18
Публикации: 206 / 45
Здравейте,
                    Този болничен е поради временната нетрудоспособност на лицето, което ще бъде лишено от трудовите си доходи и за риск за който се осигурява... Така че НОИ няма какво да уважават или да не уважават :smile1:
                    С две думи: подавате си болничния /не че имате друг избор, защото от НОИ ще Ви звъннат точно след 10-на дни ако не го подадете/ и лицето ще си получи обезщетението за временна нетрудоспособност.

Хубав ден!!!
#2 | 13.01.2021, 07:36
Публикации: 31 / 1
Здравейте, аз съм се върнала на работа, на половин раб.ден,  детето ми още няма навършени 2 год. Не ходи още на ясла. Мислех да го пускам другия месец, но счетводителката ми каза, че 50% , който получавам ще ми бъдат спряни? Това нов закон от тази година ли е, защото доколкото знам и чета, не е така?
Благодаря ви?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група