Данък при източника

08.01.2021, 12:15 624 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

08.01.2021, 12:15
Публикации: 80 / 0
Здравейте,
За да се приложи редуцирана ставка по СИДДО, чуждестранното дружество за всяка година отделно ли предоставя удостоверение за местно лице на другата държава и другите документи, съгласно ДОПК? Питането идва, тъй като сме получили всички необходими документи за прилагане на по-ниска ставка съвсем скоро, удостоверението е от м.11/2020, но в него е посочено доходи от 2020?
#1 | 08.01.2021, 17:32
Публикации: 95 / 11
Ако става въпрос за един и същи договор и повтаряемост на услугите, удостоверението би следвало да важи за цялата година т.е. не е нужно да изисквате такова за всяко намаление на ставката, но през същата година. За следващата 2021 година следва да изискате ново удостоверение и отново може да го ползвате през цялата 2021. Имайте в предвид, че това  е личното ми мение, не твърдя, че е правилно.
#2 | 29.07.2021, 16:58
Публикации: 80 / 0
Повдигам пак темата-дали е необходимо да искаме ново удостоверение за местно лице по смисъла на съответната СИДДО за 2021 г., когато договорът, въз основа на който плащаме доходите е сключен през 2020 г. и за 2020 г. са представени необходимите документи за прилагане на намалена ставка? Имал ли е някой подобен случай? Прилага се чл.142 от ДОПК, защото на годишна база доходът е под 500 х.лв.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група