Отчуждаване на имот

01.03.2021, 10:45 203 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

01.03.2021, 10:45
Публикации: 22 / 1
Здравейте и честита баба Марта, бъдете здрави!
Бих искала да консултирам с вас за изплатена сума при отчуждаването на част от имот , нива земеделска земя, дали фирмата трябва да начисли ддс във фактурата или не, защото имота не е УПИ!
Благодаря Ви!
#1 | 01.03.2021, 14:22
Публикации: 6355 / 1043
Здравейте,
А с каква цел се отчуждава имота? Обикновено се отчуждава от общината за улица, която означава регулация и УПИ.
#2 | 01.03.2021, 17:17
Публикации: 22 / 1
Да , за улича се отчуждава от общината, обаче нали за нас това е земеделска земя защо да и начисляваме ддс, не може ли да се впише във фактурата чл.45, ал.1 и да не се начислява ддс, въпреки че сумата не е толкова голяма?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 30 000 членове