Дължимо обезщетение

19.04.2021, 09:36 291 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

19.04.2021, 09:36
Публикации: 33 / 0
Здравейте,

За лице съкратено на 01.04.2021 г. , в заплатата за март ли начислявам дължимото обезщетение за неизползван отпуск или за април пускам само отпуската ?
#1 | 19.04.2021, 09:51
Публикации: 117 / 17
При последен работен ден 31.03., начислявам със заплатата за март
#2 | 19.04.2021, 09:54
Публикации: 3389 / 471
Според мен събитието "освобождаване" настъпва през месец април, съотватно базовият месец за изчислението е март. Ако програмата ви позволява да направите изчисление в март и с базов месец март - защо не.
#3 | 19.04.2021, 10:03
Публикации: 81 / 3
И за мен освобождаването е през април, т.е обезщетението трябва да се начисли с априлските заплати, а при добра воля и лична преценка може и в март. В чл.228 ал.3 си пише за изплащането:" ....... не по-късно от последния ден на месеца, следващ месеца, през който правоотношението е прекратено .... ".
#4 | 19.04.2021, 11:08
Публикации: 33 / 0
Много Ви благодаря !
#5 | 19.04.2021, 14:00
Публикации: 46 / 5
Обезщетението за неизползван отпуск, ако е освободен считано от 01.04.2021., последен работен ден в декл.1 е 31.03.2021г., се начислява и изплаща в месец Март.
В Април какво ще му начислите, като той няма да има осигуряване, декларация 1 за едно обезщетение ли ще му начислите?
Още повече като имате последен ден в осигуряване 31.03.2021 г., в предходния месец вече маркиран в декларацията.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 30 000 членове