Договор за наем

14.09.2021, 20:41 900 2

14.09.2021, 20:41
Публикации: 4 / 0
Физическо лице е собственик на Ателие, което ще използва за упражняване на Патентна дейност с фирмата си като ЕТ. Партидите за тока и водата също са на името на физическото лице. Въпросът ми е трябва ли ФЛ да сключи договор за наем със собственото си ЕТ, за да може водата и тока да се отчитат като разход? Или е възможно партидите да се прехвърлят на фирмата на ЕТ, без да се сключва договор за наем със самия себе си? Благодаря ви.
#1 | 15.09.2021, 21:02
Публикации: 9297 / 1557
Погледнете чл.27 , ал. 1 - 4 от ЗДДФЛ. Обърнете внимание и на последствията (Ал. 5 и следващите).

А защо са Ви необходими разходи след като сте на патент? Пък и пенсионер с ТЕЛК...
#2 | 16.09.2021, 16:35
Публикации: 4 / 0
Погледнете чл.27 , ал. 1 - 4 от ЗДДФЛ. Обърнете внимание и на последствията (Ал. 5 и следващите).

А защо са Ви необходими разходи след като сте на патент? Пък и пенсионер с ТЕЛК...


Благодаря много, че ми отговорихте.
Да, разбрах, че няма да се признават за данъчни цели разходите за ток и вода, освен ако личното имущество не се прехвърли в патримониума на фирмата.
Разходи са необходими, само заради изравняването на осигуровките. Човекът не е с ТЕЛК, нито е пенсионер. (аз съм с ТЕЛК, но случаят не се отнася за мен).
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група