Приключване ма фирма

26.01.2022, 17:53 1622 3

26.01.2022, 17:53
Публикации: 38 / 1
Здравейте,
имам, така да го нарека, "бъдещ" клиент, който иска да смени счетоводството си веднага. Това означава, че не желае сегашните му счетоводители да приключат фирмата, причините са много. Според вас има ли някаква пречка аз да приключа фирмата - оставяме настрана работата, която ще имам да осчетоводя на ново цялата 2021година. Между него и другата фирма няма договорни отношения. Не знам как да постъпя, тъй като собственика ми е познат искам най-добрия вариант за него.
#1 | 26.01.2022, 20:32
Публикации: 4367 / 719
Не виждам пречки, има много фирми, които не водят счетоводство текущо през годината, а наваксват преди приключването. Все пак, досегашните счетоводители би трябвало да предадат някаква документация, включително и някакв контировки... ако си е плащал, дори и без договор?


#2 | 26.01.2022, 21:08
Публикации: 37 / 4
МИРОСЛАВА КАМБУРОВА
Няма лошо, стига да си заслужава труда с добро заплащане, а не само да направите една добра услуга. Ако не му е водено почти никакво счетоводство, трябва да започнете отначало. Така, че вие си преценявате. А иначе,  няма проблем вие да приключите годината. Сключвате договор за годишно приключване и му правите отчетите.
#3 | 28.01.2022, 15:36
Публикации: 38 / 1
Благодаря за отговорите  :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група