Енергия от фотоволтаици за собствени нужди

09.06.2022, 09:44 1015 2

09.06.2022, 09:44
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
Може ли някой, който вече се занимава с енергия, произведена от фец за собствени нужди да обясни има ли някаква особеност в счетоводното и отразяване.
Мисля, че трябва да се заведе като продукция и да се завежда в края на всеки месец количеството произведена енергия, но се чудя на каква стойност трябва да бъде.
Със сигурност акциза, който трябва да декларираме и плащаме всеки месец ще е разход и трябва да се включи в себестойността на тази ел .енергия и амортизацията на феца.
Бъркам ли нещо и дали изпускам нещо?
#1 | 06.10.2022, 10:03
Публикации: 169 / 2
Здравейте!
Понеже и на мен ми предстои да се занимавам с това, дали имате вече яснота по Вашите въпроси? Как точно се завежда произведената ел.енергия?
При регистрацията по чл.57а от ЗАДС се изискват декларации, на които не намирам образец. Свободен текст ли трябва да са?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 11.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група