Запитване

06.06.2023, 21:10 940 3

06.06.2023, 21:10
Публикации: 119 / 2
Здравейте,моля помагайте! Имам в следния въпрос, дължи ли се обезщетение по чл.222,ал.4 ,на служител,който не отговаря на условията за пенсиониране по чл.68,ал.1 и 2,но ще отговаря на условията за пенсиониране по чл.68,ал.3 от КСО през ноември 2023г? Лицето има отпусната инвалидна пожизнена пенсия. Благодаря предварително!
#1 | 06.06.2023, 22:16
Публикации: 9468 / 1602
Не виждам в чл.222, нито в ал.3, нито в ал.4 да се казва нещо за инвалидна пенсия. И на двете места става въпрос за  на пенсия за осигурителен стаж и възраст, и за такава в  намален размер по чл. 68а от КСО.
Не твърдя, че съм 100 % права
#2 | 07.06.2023, 00:10
Публикации: 119 / 2
Да инвалидната пенсия няма значение. Но и аз незнам вече дали разсъждавам правилно, защото доколкото прочетох обезщетение по чл.222 ал.4 от КТ,се дължи при изпълнени условия по чл.68а ,за условия при ранно пенсиониране,които са свързани с чл.68 ал.2 и 1 от КСО,а не с ал.3 ,та затова съвсем се обърках,ако човека реши да напусне сега ,дължи ли му се това обезщетение или не? 
#3 | 07.06.2023, 11:27
Публикации: 4432 / 744
До ноември има много време, може да направите писмено запитване до МТСП, отговарят бързо.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група