Получена услуга от ЕС без ДДС номер

20.11.2023, 15:57 747 3

20.11.2023, 15:57
Публикации: 32 / 3
Здравейте,
Българско дружество регистрирано по ЗДДС получава фактура за извършена услуга от фирма в Германия, която няма ДДС номер (само данъчен).
Следва ли да се самоначисли ДДС?
#1 | 20.11.2023, 18:23
Публикации: 605 / 123
Да, ако доставчикът извършва независима икономическа дейност по смисъла на чл.3 от ЗДДС,  услугата е облагаема и е с място на изпълнение България.
#2 | 21.11.2023, 17:04
Публикации: 32 / 3
Да, но самата услуга е строителна на обект, който се намира в ЕС. Дали влизаме в чл. 21, Ал.4?
#3 | 21.11.2023, 18:09
Публикации: 605 / 123
Ако услугата попада в чл. 21, ал.4 е извън обхвата на нашия ЗДДС и не следва да начислявате ДДС.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група