Софтуер заложна къща

10.04.2024, 10:41 670 7

10.04.2024, 10:41
Публикации: 141 / 32
Здравейте, колеги! Бихте ли препоръчали софтуер за заложна къща, от който са доволни вашите клиенти? С възможност за генериране на справка по чл 73, ал.1 от ЗДДФЛ. Благодаря!
#1 | 13.04.2024, 22:29
Публикации: 3 / 0
И аз се присъединявам към питането Ви и също какъв отчет Ви се издава от програмата за да е лесно осчетоводяване то и отчитането на приходи и продажби.
#2 | 15.04.2024, 17:07
Публикации: 141 / 32
Здравейте! Клиентът ми полза софтуер, но  той  не може да генерира справка по чл.73, ал.1. Също така, клиентът смята, че не са добри функционалностите му. Справката, която генерира  за счетоводни цели  ми е много удобна /всички необходими данни са ситематизирани по дати в един файл/, но липсата на справка по чл.73 е голям минус. Мъка ми е, как ще ги набирам ръчно данните в края на годината. СЪщо така, би било добре да може да се върже касовия апарат /без да е СУПТО/, тъй като при ръчно издаване на касовите бележки правят грешки в групите и сумарно сумите със справката съвпадат, но не и по  видове /лихва, такса управление, продажба на заложена вещ/. Има  избор на пазара на софтуер, но ми се искаше някой да даде мнение от личен опит.
#3 | 16.04.2024, 09:20
Публикации: 2 / 0
При мен всички продажби на лихви, такси и комисионни влизат в едно в отчета на КА.По департаменти са разделени, но софтууера за продажбите нещо не ми дава точна информация.
И моя софтуер не може да генерира справка по чл73, а е абсурдно да се набива на ръка .
Другия проблем е, че не се знае кои вещи са си откупени от лицата , защото те едва ли трябва да се включат в справката по чл 73 .Като цяло наистина е добре някой колега с опит да се включи и да съдейства.
#4 | 16.04.2024, 17:04
Публикации: 141 / 32
Като продажба на заложена вещ се третира продажбата на заложена вещ след 7 дни от изтичането на заложния билет на трето лице. Откупуването след изтичане срока на заложния билет от собственика на вещта  не е продажба. Не би трябвало софтуерът да отразява откупуването като продажба. И сумата на продажбите от софтуера трябва да ви съответства на сумата в департамент "Заложена вещ" в касовия апарат.
#5 | 20.05.2024, 13:51
Публикации: 3 / 0
Здравейте, отново.
Исках само да попитам, реално този оборот, който е от продадени вещи не влиза в общия оборот, също така не се декларира пред нап с Отчета за продажбите. Така реално имаме разлика между маркирания на Ка и отчетени пред НАП. Това не е ли проблем, как ще се обясни на проверяващите?
Също така, какви справки изискват Вие от самите офиси или само отчет от КА. Трябва в края на месеца общо заложените вещи да се равняват с тези по счетоводни данни, защото някой колеги твърдят, че не ги водят счетоводно.
Благодаря за информацията и извинявайте, че Ви занимавам.
#6 | 20.05.2024, 15:01
Публикации: 933 / 28
изплатените лихви такси и комисионни в кой код на спр. по чл 73 отиват
#7 | 20.05.2024, 15:52
Публикации: 2 / 0
Те са получени от ЗК , не се подават в справката.Там се отчитат изплатени суми на ФЛ,  в зависимост какъв е вида на изплатената сума се определя кода.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група