Данъчни облекчения за деца ползвани с Дек. по чл.50

12.04.2024, 14:53 249 3

12.04.2024, 14:53
Публикации: 13 / 1
Здравейте, може ли малко помощ, че малко се омотах?

Трябва да се подаде ГДД по чл.50 за да се ползва частично данъчно облекчения за деца от бащата, проблема е там, че има 2 деца от различни майки.
Майка 1 е ползвала на 100% данъчното облекчение за тяхното дете.
Майка 2, която има и друго дете от друг мъж, е ползвала частични облекчението за 2-те деца.

Та въпроса ми сега е трябва ли бащата при подаване на декларацията да впише 2-те деца и двете майки или трябва да впише само Майка 2 и тяхното общо дете, за което ще се ползва частичното облекчение?
#1 | 12.04.2024, 15:23
Публикации: 12014 / 2200
Принципно вписва само това дете, за което ще ползва цяло или частично данъчно облекчение. Съответно вписва и майката на това дете.
#2 | 12.04.2024, 15:26
Публикации: 6692 / 664
Майка 1 - не участва в ГДД.
Майка 2 - 100% за детето от друг мъж и евентуално част за тяхното общо дете.
Лицето подава ГДД за оставаща част за общото дете с майка 2 и посочва само нея
#3 | 12.04.2024, 15:33
Публикации: 13 / 1
Благодаря Ви много!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група