Изчисляване на обезщетение за неизползван годишен отпуск при прекратяване на ТД

10.06.2024, 16:39 354 1

10.06.2024, 16:39
Публикации: 20 / 0


Здравейте !
Бях назначен на срочен ТД в частна фирма на основание чл.68 ал.1 т.1 от КТ . Срокът на договора беше една година на 8 часов работен ден . Последният работен ден в фирмата беше 06 юни. С работодателя се договорихме
от полагащите се дни платен годишен отпуск за 2024 г . / в моя случай 8 дена / да ползвам реално 4 дена / от 03 до 06 юни вкл. / , останалите 4 дни ще ми бъдат изплатени като обезщетение при прекратяване на ТД .

 Днес отидох да си взема Заповедта за прекратяване на срочният ТД /по чл.325 ал.1 т.3 / В нея е записано че трябва да ми бъде изплатено обезщетение за 4 дена платен годишен отпуск в размер на 186.80 лв . Въпросите са ми следните :
1. Правилно ли е изчислена тази сума при положение , че съм назначен на минимална РЗ.
2. За дните които реално съм ползвал годишен отпуск / в моя случай 4 дена / каква ще бъде сумата - ще съвпадне ли със сумата която ще ми се изплати за неизползваните дни годишен отпуск .
3 . Беше ми казано че цялата сума : за ползваната отпуска и за обезщетението ще ми бъде изплатена през м. Юли. - правилно ли е това .

Благодаря на всеки , който отговори на моите въпроси .
#1 | 10.06.2024, 16:48
Публикации: 281 / 74
1. Аз бих начислила 196,40 на база м.май Имайте предвид, че от тази сума ще се удържи данък
2. Почти същата, само че ще се удържат и осигуровки
3. Логично е
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група