Търговски обект в село до 300 жители

21.06.2024, 16:26 277 2

21.06.2024, 16:26
Публикации: 5 / 0
Здравейте
Аз съм регистриран земеделски производител. Когато продавам произведената от мен непреработена селскостопанска продукция не издавам касов бон на основание чл. 4, т.1 от Наредба Н18.
Сега ми се налага да продам използван инвентар. За него би трябвало да издам касова бележка. Мога ли да се позова на чл.4, т.9 продажби във или от търговски обекти, намиращи се в населени места с брой на лицата с постоянен адрес под 300 души и разположени във високопланински и труднодостъпни места и да не издам касов бон.
Пчелинът ми, където се намира и въпросния инвентар, е в такова малко населено място. Има ли значение , че регистрацията ми като ЗП е в областен град? Т.е. кое е водещото - местонахождението на пчелина или моята регистрация.
Понятието "търговски обект" включва ли "пчелин" или "склад към пчелин" и изисква ли се някаква предварителна ретистрация като търговски обект, за да се възползвам от чл. 4, т.9?
Предварително благодаря на отзовалите се!
#1 | 21.06.2024, 16:35
Публикации: 5 / 0
Освен условието "населени места с брой на лицата с постоянен адрес под 300 души" задължително ли е едновременно с това спазването и на условието  "разположени във високопланински и труднодостъпни места"?
Т.е. чл.4, т.9 приложима ли е за населено място с 180 постоянни жители в планински район, но не високопланински /над 100 м/
#2 | 21.06.2024, 16:56
Публикации: 9517 / 1614
Нямам опит с касови апарати, но така записано в наредбата, би трябвало населеното място  хем да е под 300 жители, хем да е високопланинско, хем да е трудно достъпно, хем да не е курорт. Поне така го разбирам
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група