Въпрос за осигуровки по време на майчинство

Днес в 09:46 980 25

#20 | Днес в 09:46
Публикации: 624 / 126
Според мен и осигуровките, и данъка са Ви удържани правилно и нищо допълнително не трябва да декларирате и внасяте.
#21 | Днес в 10:41
Публикации: 12 / 0
Т.е. да разбирам, че опциите, бидейки част от трудовото възнаграждение, подлежат на плащане на осигуровки, въпреки отпускът, в който се намирам по настоящем, така ли?
Звучи ми безкрайно нелогично.
#22 | Днес в 12:27
Публикации: 3066 / 405
Какво общо има отпускът с това, че получавате възнаграждение? Ако беше годишен бонус и бонус за постигнати резултати, пак ли щяхте да се чудите защо го получавате?
#23 | Днес в 13:11
Публикации: 12 / 0
Какво общо има отпускът с това, че получавате възнаграждение? Ако беше годишен бонус и бонус за постигнати резултати, пак ли щяхте да се чудите защо го получавате?

Да. В момента се намирам в отпуск за отглеждане на дете - не очаквам работодателят да ми даде какъвто и да е бонус, защото той се дава при престиране на труд. Такъв в случаят липсва.
Бонусът е вид възнаграждение за труд. След като няма наличие на труд по очевидни причини, защо има начислени осигуровки?
#24 | Днес в 13:14
Публикации: 3066 / 405
Маграт ви обясни надълго и широко защо. Ако се чувствате ощетена, пускайте жалба към НАП и Инспекция по труда. Повече от нас не знам каква информация очаквате.
#25 | Днес в 14:12
Публикации: 12 / 0
Благодаря на всички Ви сърдечно! :)
Бъдете здрави!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група