Преминаване от втори към основен ТД

Днес в 09:25 217 4

Днес в 09:25
Публикации: 961 / 28
Работник има основен трудов договор и работи в  друга фирма 4 ч на втори ТД. Основният му ТД се прекратява от 01,09,  вторият ТД също ли трябва да се прекрати и да се назначи на основен, ако се прекрати вторият при новият ТД запазва ли се чл 70 / на вторият ТД е от 3 месеца/
#1 | Днес в 09:40
Публикации: 9581 / 1627
Ако прекратите ТД и сключите нов за същата длъжност, вече не може да ползвате чл.70
Променете основанието на ТД с ДС, като "останалите условия не се променят" и може да ползвате остатъка от срока на изпитване
При всички случаи ТД от допълнителен трябва да стане основен (щом вече е единствен)
#2 | Днес в 12:59
Публикации: 3067 / 405
Х-че, а това как го подаваш в НАП, когато променяш с ДС?
#3 | Днес в 14:01
Публикации: 2 / 0
И на мен би ми било интересно това. Доколкото знам аз, към момента в НАП не може да се смени това основание с ДС, а трябва да се прекрати допълнителния и да се сключи нов основен.
#4 | Днес в 14:15
Публикации: 4492 / 763
Все пак, и теоретично, не бива да си водим документацията според софтуерните възможности на НАП :)
В този смисъл, сякаш не виждам (?) законова пречка с ДС да се смени вида на договора основен/ допълнителен, друг е въпросът за проблема с техническото отразяване в НАП.
Освен загубата на изпитването, прекратяване на ТД води след себе си и изплащане на евентуално обезщетение за отпуски, нови инструктажи и т.н. административни действия, за които реално няма основание да се случват,
Не че и аз не го правя по НАП-ски де.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група