Преминаване от втори към основен ТД

Вчера в 09:25 402 11

Вчера в 09:25
Публикации: 965 / 29
Работник има основен трудов договор и работи в  друга фирма 4 ч на втори ТД. Основният му ТД се прекратява от 01,09,  вторият ТД също ли трябва да се прекрати и да се назначи на основен, ако се прекрати вторият при новият ТД запазва ли се чл 70 / на вторият ТД е от 3 месеца/
#1 | Вчера в 09:40
Публикации: 9582 / 1627
Ако прекратите ТД и сключите нов за същата длъжност, вече не може да ползвате чл.70
Променете основанието на ТД с ДС, като "останалите условия не се променят" и може да ползвате остатъка от срока на изпитване
При всички случаи ТД от допълнителен трябва да стане основен (щом вече е единствен)
#2 | Вчера в 12:59
Публикации: 3071 / 405
Х-че, а това как го подаваш в НАП, когато променяш с ДС?
#3 | Вчера в 14:01
Публикации: 2 / 0
И на мен би ми било интересно това. Доколкото знам аз, към момента в НАП не може да се смени това основание с ДС, а трябва да се прекрати допълнителния и да се сключи нов основен.
#4 | Вчера в 14:15
Публикации: 4493 / 763
Все пак, и теоретично, не бива да си водим документацията според софтуерните възможности на НАП :)
В този смисъл, сякаш не виждам (?) законова пречка с ДС да се смени вида на договора основен/ допълнителен, друг е въпросът за проблема с техническото отразяване в НАП.
Освен загубата на изпитването, прекратяване на ТД води след себе си и изплащане на евентуално обезщетение за отпуски, нови инструктажи и т.н. административни действия, за които реално няма основание да се случват,
Не че и аз не го правя по НАП-ски де.
#5 | Днес в 11:39
Публикации: 965 / 29
хъм звъня в НАП и те ми казват с прекратяване на договора  но за мен е проблем този работник с изтичане на шест месеца от фирмата искат да го освободят а сега , ако го преназнача чл 70 отива в канала  и се чудя как да постъпя
#6 | Днес в 12:01
Публикации: 3071 / 405
От години по всякакви семинари с представители от НАП мрънкам да направят някакъв начин за прехвърляне от 04 към 01 вид договор. Страшна тъпотия е това.

Иначе пред НОИ сме чисти - подаваме с 01 Д1, обаче не знам дали е ок нещата в НАП да останат с 04 - някой с опит да каже. Аз винаги прекратявам и пускам нови договори :(
#7 | Днес в 12:05
Публикации: 965 / 29
а ми рисковано е НАП казаха, че сме длъжни от 01,09 да стане основен ..не би трябвало да има проблем пред НОИ според тях но , ако можело да го обсъдим с тях ..И какво да обсъждам има нарушение, ако се гледа закона , има прекратяване, има нов договор , няма право на чл 70
#8 | Днес в 12:34
Публикации: 3071 / 405
Добре де, щом така или иначе ще го освобождавате, защо се вкарвате в тази филми?
#9 | Днес в 12:39
Публикации: 965 / 29
Не знам дали ще го освобождават чувам, че собствениците нищо такова умуват а  и има още два месеца до изтичане на изпитателния ....Просто аз сега трябва да си свърша моята работа защото след време пак на моята глава ще са ядовете , ако нещо се случи а и хайде сега аз имам проблем но очевадно и много други колеги имат и ще има но едва ли тук ще намерим решение..
#10 | Днес в 14:04
Публикации: 965 / 29
хъм сега и нещо друго се сещам този договор по кой член ще го прекратя .. 325 ли , молба ли да пуска  а бе тия хора мислят ли изобщо
#11 | Днес в 14:57
Публикации: 4493 / 763
И друго неприятно се получава - че може да се образува "дупка" в стажа, ако новият (вече основен) ТД не се сключи преди прекратяването на стария (допълнителния). Трябва техническо време за подаване на Ув62, което не се знае колко часа може да продължи, та е добре новият (вече основен) ТД да се сключи в някой предходен прекратяването на допълнителния ТД ден, например още на 30.08., за да може да "постъпи" на 01.09.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група