Осигуряване на управител ЕООД

Днес в 18:25 55 1

Днес в 18:25
Публикации: 36 / 0
Здравейте. Имам следната ситуация: Новосъздадено ЕООД,чийто собственик е Сдружение с нестопанска цел. С решението на общото събрание на сдружението за учредяването е определен управител/един от членовете/, но той няма да получава възнаграждение за това.
Въпросът ми е трябва ли да се осигурява управителя в този случай?
#1 | Днес в 19:21
Публикации: 9644 / 1645
Управителят подлежи на осигуряване по чл. 4, ал.1, т.  7 - основание: упражнява дейност като управител
Съгласно чл.6, ал.3  осигурителните вноски за лицата по чл. 4, ал. 1, т. 7 и 8 се дължат върху получените, включително начислените и неизплатените, брутни месечни възнаграждения или неначислените месечни възнаграждения, но върху не по-малко от минималния осигурителен доход по ал. 2, т. 3,
Аз го тълкувам, че след като възнаграждението от 0 лв е по-малко от минималния осиг.доход, то вноските трябва да са върху МОД. Дали съм права или не, но вероятността и проверяващите да го тълкуват така не е малка.
Не ме питайте как от възнаграждение 0 лв ще се удържат осиг.вноски за сметка на лицето. Не зная. Може да питате кмета на София, който каза, че ще взема заплата от 1 лв.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група