Хонорар на аквокат и удържане на данък?

03.04.2013, 19:11 3690 1

03.04.2013, 19:11
Публикации: 288 / 6
Добър вечер, искам да се консултирам с Вас дали правилно разсъждавам - предстой ни да платим хонорар на адвокат , за да не удържаме данък ние като предприятие трябва аквоката да ни напише декларация,че е самоосигуряващо се лице по КСО и да ни издаде документ за реализирания доход съдържащ реквизитите на чл.7 ЗСч. Така ние няма да му удържим авансов данък и няма да подаваме Декларация по чл.55 за този изплатен хонорар /защото няма да сме удуржали данък/ ?

Правилно ли е ?
#1 | 03.04.2013, 23:54
Публикации: 23 / 5
Правилно е така.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група