Пропуснат срок за подаване на уведомление

27.03.2013, 09:00 26325 26
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

27.03.2013, 09:00
Публикации: 1 / 0
Пропуснала съм срока за подаване на уведомление по чл.62 от КТ за продължаване на срочния договор на лице който е до 14.03.2013 г. което продължава да работи след изтичане на срочния договор.Какво мога да направя защото днес е 27.03.2013 г.
#1 | 27.03.2013, 09:58
Публикации: 7602 / 1145
Ако срочния ТД е бил по чл.68 ал.1 т.1 за определен срок, то при преминаването на срочния ТД в безсрочен НЕ се подава уведомление по чл.62.
Ако срочния ТД не е по тази точка, то той не може да премине в безсрочен, дори и  лицето продължава да ходи на работа.
#2 | 27.03.2013, 09:59
Публикации: 3353 / 254
Лично аз срочните ги освобождавам и назначавам на безсрочен, за да се промени основанието на договора от 02 на 01
#3 | 27.03.2013, 10:09
Публикации: 3167 / 252
Защо е необходимо да ги освобождаваш, като може да стане само с едно ДС?
#4 | 27.03.2013, 10:21
Публикации: 3353 / 254
Защо е необходимо да ги освобождаваш, като може да стане само с едно ДС?

Защото когато дойде ред да го освободя в уведомлението иска основанието на ТД, който е 02
#5 | 27.03.2013, 11:22
Публикации: 3167 / 252
Като подадеш уведомление за промяна на срока на договора, 02 ще стане 01, а и не виждам нищо лошо от това да си го освободиш и с 02.
#6 | 27.03.2013, 11:36
Публикации: 7602 / 1145
Като подадеш уведомление за промяна на срока на договора, 02 ще стане 01
Хм, дали?
не виждам нищо лошо от това да си го освободиш и с 02 - да. И аз не виждам проблем. Проблемът идва само от страна на някои кредитодатели, които искат "постоянен" ТД и не са наясно с КТ.
#7 | 27.03.2013, 11:38
Публикации: 3167 / 252
Като представи с ТД и  ДС всичко е наред пред банките.
#8 | 27.03.2013, 11:39
Публикации: 5549 / 371
Като представи с ТД и  ДС всичко е наред пред банките.

Някои банки вече не търсят ТД, гледат направо в НАП
#9 | 13.09.2013, 12:00
Публикации: 34 / 0
Здравейте,
Изпуснала съм да подам уведомление по чл.62 за сключване на договор. Договора е сключен на 30.08.2013г.Как е най-правилно да постъпя сега?
#10 | 13.09.2013, 12:41
Публикации: 2538 / 293
Ако е възможно, преподпишете договора с нова дата и го регистрирайте.
Всичко останало е свързано с глоби.
#11 | 13.09.2013, 13:13
Публикации: 34 / 0
Благодаря за съвета.
#12 | 13.09.2013, 14:01
Публикации: 2538 / 293
Не е кой знае какъв съвет...
Иначе отивате в ИТ с договора и пишат предписание за регистрация и ви пишат по всяка вероятност и глоба...
#13 | 13.09.2013, 15:09
Публикации: 34 / 0
Това с инспекцията ми се струва по-редно и коректно.  :smile1:
#14 | 13.09.2013, 18:42
Публикации: 135 / 31
Това с инспекцията ми се струва по-редно и коректно.  :smile1:

Да, по-редно и коректно е, но води до куп главоболия.

Подава се заявление с причините за пропуска. Назначават ви проверка, която включва посещение на място и съответно представяне на цялата изискуема документация.
Това едва ли ще зарадва работодателят.
Без проверка на място не  пишат предписанието, с което се подава уведомлението по чл.62.
Естествено има си глоба, да не говорим за това още колко санкции може да повлече проверката.
Ако вече веднъж сте имали издадено  предписание при  предходна проверка и установят нередности, трябва да сте много "обаятелни", че да се размине без прехвърляне  на финикийски знаци /рушвет или санкция - все се дава/.
#15 | 13.09.2013, 19:11
Публикации: 3507 / 503
Това с инспекцията ми се струва по-редно и коректно.  :smile1:

Това е все едно да си вкарате вълка в кошарата, таралежа в гащите или както искате го кажете.
#16 | 20.02.2014, 11:55
Публикации: 2 / 0
 Пропуснат срок за уведомление по чл.62 от КТ за прекратяване.Какво да очаквам от ИТ и как да постъпя?
#17 | 20.02.2014, 12:03
Публикации: 3353 / 254
Освен да го подадете сега и да се надявате ИТ да не види датата на която е подадено уведомлението.
#18 | 20.02.2014, 12:12
Публикации: 2 / 0
 Благодаря!
#19 | 08.05.2014, 09:16
Публикации: 38 / 1
Помощ колеги  :blink:
Оплетох се вече с тези срокове ...
Казуса е следния: Трябва да освободя работник считано от 01.05.2014 г., според вас днес ли ми е последния срок за подаване на уведомление по чл. 62 или е бил вчера и съм го изпуснала ???
Благодаря ви предварително  :blush:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група