Г2 - кой подпис се заверява?

24.06.2013, 11:16 11813 16
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

24.06.2013, 11:16
Публикации: 14 / 0
Здравейте,

Трябва да публикувам ГФО в АП. За тази цел , управителя на дружеството ми е изготвил нотариално заверено пълномощно, в което пише, че мога да подавам от негово име заявления, да правя необходимите обявления, включително да публикувам ГФО в Агенция по Вписванията.
Въпросът ми е: Кое име да впиша в Г2 моето или на управителя? След като имам право да подавам заявления от негово име може ли моето име?
И не мога да разбера, кой подпис трябва да е нотариално заверен?
Подписал ми е декларация, в която декларира истинността на заявените от мен обстоятелства.

Благодаря Ви предварително
#1 | 24.06.2013, 12:36
Публикации: 2033 / 252
А Вие какъв/ва се явявате - съставител на ГФО или приносител / друг е съставителя не Вие/ ?
#2 | 24.06.2013, 13:26
Публикации: 14 / 0
Аз ще съм просто преносител
#3 | 24.06.2013, 13:48
Публикации: 2033 / 252
След като ще сте преносител : Г2  попълвате с данни на търговеца / фирмата/ , декларация по чл.13 ал.4 попълнена с данните на собственика/управителя , декларация по чл.13 ал.5 попълнена с Вашите данни , нотариално заверено пълномощно от фирмата към Вас . Подписа в Г2 също трябва да е нотариално заверен. Всичко това носите на място в АВ .
#4 | 24.06.2013, 14:21
Публикации: 14 / 0
Само да уточня: в Г2 , част данни на заявител, попълвам данните на управителя. Той /управителят/ се подписва пред нотариус.
С вече завереното Г2, годишния отчет, протокол от общото събрание, двете декларации, документ за платена такса и нотариално завереното ми пълномощно отивам да чакам в Агенцията по Вписванията

Правилно ли съм разбрала или пак нещо...... :)
#5 | 24.06.2013, 14:27
Публикации: 2033 / 252
Само да уточня: в Г2 , част данни на заявител, попълвам данните на управителя. Той /управителят/ се подписва пред нотариус.
С вече завереното Г2, годишния отчет, протокол от общото събрание, двете декларации, документ за платена такса и нотариално завереното ми пълномощно отивам да чакам в Агенцията по Вписванията

Правилно ли съм разбрала или пак нещо...... :)
Правилно :) Пълномощното си го копирайте и запишете ръчно вярно с оригинала.
#6 | 24.06.2013, 14:31
Публикации: 14 / 0
Alfa, много ти благодаря за помощта и отделеното време !!!
#7 | 24.06.2013, 14:32
Публикации: 2033 / 252
За нищо , и успех :)
#8 | 25.06.2013, 12:10
Публикации: 254 / 8
Здравейте,

имам въпрос относно подаването на ГФО по ел. път. Сред изброените лица, които могат да подават е търговеца. Ел. подпис, с който се подава ГФО-то, на управителя ли трябва да е или на дружеството?

Благодаря!
#9 | 25.06.2013, 13:06
Публикации: 2033 / 252
Здравейте,

имам въпрос относно подаването на ГФО по ел. път. Сред изброените лица, които могат да подават е търговеца. Ел. подпис, с който се подава ГФО-то, на управителя ли трябва да е или на дружеството?

Благодаря!

Може да е на управителя като физическо лице , може и фирмен подпис , в който като титуляр е вписан управителя.
#10 | 25.06.2013, 13:21
Публикации: 426 / 4
да попитам и аз нещо. За 2012г аз съм съставител на гфо. Декл по чл13, коя алинея попълвам 4 или 5. Г2 като съставител на гфо. Ще нося док в ТР?
#11 | 25.06.2013, 13:25
Публикации: 2033 / 252
да попитам и аз нещо. За 2012г аз съм съставител на гфо. Декл по чл13, коя алинея попълвам 4 или 5. Г2 като съставител на гфо. Ще нося док в ТР?

чл.13 ал.4 попълнена в Вашите данни , в качеството на заявител
#12 | 25.06.2013, 13:26
Публикации: 426 / 4
Благодаря и тук :give_rose:
#13 | 25.06.2013, 13:46
Публикации: 254 / 8
Може да е на управителя като физическо лице , може и фирмен подпис , в който като титуляр е вписан управителя.

Благодаря, alfa!  :flowers:
#14 | 27.06.2013, 10:07
Публикации: 11 / 0
И аз имам следния въпрос. Не съм съставител на ГФО за 2012, но от началото на 2013 г. имам нотариално заверено пълномощно за ЕООД. Ел.подпис е на моето име.  В Г2 моето име ли трябва да впиша като заявител и да приложа и двете декларации- по чл. 4 и 5- едната подписана от управителя, другата от мен като заявител?
#15 | 27.06.2013, 10:09
Публикации: 2033 / 252
Не можете да подадете отчета по ел.път след като не сте съставител. Можете само на място в АВ  - заверено натариално Г2 , декларации по чл.13 ал.3 и 5 , номатиално заверено пълномощно.
#16 | 27.06.2013, 10:25
Публикации: 11 / 0
Не можете да подадете отчета по ел.път след като не сте съставител. Можете само на място в АВ  - заверено натариално Г2 , декларации по чл.13 ал.3 и 5 , номатиално заверено пълномощно.
Благодаря за скоростната реакция.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група