Собственик и управител на ЕООД, свободна професия и трудов договор

29.07.2013, 19:41 66241 48

29.07.2013, 19:41
Публикации: 10 / 0
Собственик и управител съм на ЕООД, освен това трябва да се регистрирам или като свободна професия или на трудов договор или и двете - какво да избера и какъв е най-добрия ми вариант за най-ниски вноски за осигуряване!?

 Договора ми за Управление и Контрол е безвъзмезден по устав на ЕООД-то ми. Трудовият ми договор също искам да е в ЕООД-то, но мога и другаде.

От НАП ми казаха, че ако съм на трудов договор, ще платя веднъж осигуровки и данък върху него и за останалите 3 неща дори да съм (собственик, управител, свободна професия) ще платя още като СОЛ, но само върху МОД - 420 лв. общо. Ако се назнача на трудов договор в собственото си ЕООД на длъжност управител и НЕ се регистрирам като свободна професия, ще мога ли да НЕ се осигурявам като СОЛ (управител, собственик), за да не плащам все пак пари върху допълнителен виртуален доход, който няма да го получавам отникъде!
Благодаря предварително за отговорите!
#1 | 29.07.2013, 19:59
Публикации: 6403 / 1129
Вече Ви отговорих на тези въпроси в предишната тема, която всъщност е същата  :smile1:
 http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,2812.msg41177/topicseen.html#new
#2 | 29.07.2013, 20:55
Публикации: 10 / 0
Само че не сте права, собственик на ЕООД може да се назначи на трудов договор в собствената си фирма, не ми написахте според кой закон смятате, че не може. Всъщност има оперативна програма по фондовете от ЕС за "Насърчаване на заетостта, чрез разкриване на собствено предприятие"/Стартиране на собствен бизнес е популярното название/ за безработни лица, които се подпомагат да разкрият собствено предприятие и да се самонаемат в него. Тази мярка върви от 2007-2013 г., като до момента са разкрити над 1000 предприятия и хората са се самонаели на трудов договор в собственото си предприятие, за което ЕС чрез ДБТ е похарчило доста пари. Така че смятайки, че едва ли ЕС и България с представителните си институции е в някаква огромна грешка и незаконосъобразност, смея да си мисля, че може би вие грешите. Така че моля оставете и някой друг да ми отговори! Благодаря предварително!
#3 | 29.07.2013, 21:30
Публикации: 6403 / 1129
Ще уважа желанието Ви да не отговарям никога повече на зададени от Вас въпроси.
Ако ми позволите да предявя съм Вас собствената Ви претенция за законова обоснованост, ще Ви помоля най-учтиво да ми посочите нормативното основание за категоричното Ви твърдение, че съм отговорила неправилно.
#4 | 29.07.2013, 21:32
Публикации: 11934 / 2174
ето нещо по въпроса от МТСП

#5 | 29.07.2013, 21:34
Публикации: 11934 / 2174
Изразявам и личното си мнение по въпроса, а именно - собственик на ЕООД не може да бъде нает на трудов договор в собственото си ЕООД.

" Стартиране на собствен бизнес е популярното название/ за безработни лица, които се подпомагат да разкрият собствено предприятие и да се самонаемат в него."

В случая самонаемането не означава наемане по трудов договор.
#6 | 29.07.2013, 21:44
Публикации: 10 / 0
Защо трябва да пише някъде, че е позволено. Пише ли някъде в закон, че е разрешено да дишаш въздух. Всичко е разрешено, ако не е изрично ограничено от закона.  Моля, посочете ми вие, защо смятате, че е забранено!
Какво пречи на едно юридическо лице да наеме едно физическо лице на работа по трудов договор!? Какво общо има тук собствеността!?
#7 | 29.07.2013, 21:52
Публикации: 11934 / 2174
" Какво пречи на едно юридическо лице да наеме едно физическо лице на работа по трудов договор!? "

Нищо не пречи, а напротив - така и става - стига обаче юридическото лице да не е ЕООД и лицето да не е самият собственик на това ЕООД. :smile1:
#8 | 29.07.2013, 23:08
Публикации: 10 / 0
Извинявам се, намерих нещо!  :smile1:
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
МИНИСТЕРСТВО НА ТРУДА И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА
№ 26-184 от 19.04.2010 г.
Тук пишело - това е писмо на  министър, няма да изпадам в подробности за безсмислиците на това, което прочетох, но общо взето, ако си управител и собственик на ЕООД, не може да се наемеш на трудов договор, като управител, не е ясно може ли като друго да се наемеш.
Причините: Нямало как сам на себе си да даваш отпуски, да се уволняваш, защото нямало как едно и също лице да съди себе си при некоректност или нещо такова, сякаш някой ще се съди сам за да отнася глоби и съдебни разходи. Смятам също, че Министъра бърка понятията, като наето лице на трудов договор(работник)- ти си физическо лице, а работодател е Юридическото лице(съответното ЕООД), а не собственика му лично или управителя. Т.е. те в никакъв случай не са едно и също лице.
Още безсмислици: Същото обаче е възможно и няма проблем за ООД, въпреки че като управител, въпросния пак ще се самоназначава и уволнява. Обаче сега, ако прехвърля 1% от капитала и стана ООД - може да се наема на трудов договор. И вече може и аз и Министъра да сме спокойни - ще мога да се съдя, колкото си искам.
Извод 1: Лично мнение, било то и на министри, се счита за закон, без да е залегнало в истинския закон и да е минало през Народно събрание. Съответното се изпълнява и следва сляпо от гражданите, колкото и безсмислено и юридически неиздържано да е то.
Извод 2--->Терминал 2
#9 | 13.08.2013, 20:04
Публикации: 5 / 0
Прочетох внимателно мненията и коментарите, но ме и разтревожиха- аз самата съм с одобрен проект по горецитираната програма - "Насърчаване на заетостта, чрез разкриване на собствено предприятие"/Стартиране на собствен бизнес е популярното название/ за безработни лица, които се подпомагат да разкрият собствено предприятие и да се самонаемат в него. Условието е точно такова-да се самонаемем! По бюджет, ми се полага 3 месечна заплата и подписана предварително от мен декларация, че 12 месеца след приключването на проектното, ще оставя себе си и наетите оше 2 лица. Не признават, самоусигуряване, говорим за самонаемане! Спешно, от 1-ви трябва да представя някакъв трудов договор. Моля, за съвет-какво правя, в случая?!
#10 | 13.08.2013, 21:47
Публикации: 3326 / 256
Щом не признават самоосигуряване остава ДУК, който е с равни права като ТД и се внасят доста по-големи осигуровки от СОЛ, а явно те това искат.
#11 | 13.08.2013, 21:59
Публикации: 5 / 0
Благодаря за мненията! Да, Елена-значително по-високи осигуровки..И той ли  се обявява в НАП, както трудовия, или и в ТР? Не е нужно и допълнително самоусигуряване, с него е достатъчно, нали?! Имам проблем и с кодовете на професиите- проектното ми предложение е "«Изграждане на новосъздадено предприятие за стартиране на предприемачески бизнес за създаване на сувенири,
възраждащи и популяризиращи българските традиции и обичаи». В този случай, към коя ставка да се определя?!?!?!
#12 | 13.08.2013, 22:11
Публикации: 100 / 20
ДУ не се обявява в НАП и ТР . В ТР само се вписва кой е управител. Не се знае обаче дали ще бъде достатъчно осиг по ДУ , защото то обхваща само управленската дейност. Ако няма други наети лица и дейността се извършва от собственика той ще трябва и да се самоосигурява.
#13 | 13.08.2013, 22:15
Публикации: 138 / 31
antonianikolova, позволявам си да защитя позицията на irenabrili, както и на останалите, които са нейното мнение. Имаам личен опит в това отношение. В края на далечната 2002г, в ЕООД-то, в което започнах работа, едноличният собственик беше назначен по трудов договор. След 1-2 месеца се оказа, че  процентът на социалните осигуровки е бил определен неправилно и са надвнасяни осигуровки. В началото на 2003 г. поисках възстановяване. ОТ НОИ назначиха ревизия, но изрично поискаха да прекратя трудовият договор на собственика, /все още го нямаше задължителното деклариране на трудови договори/, като неправомерно и некоректно сключен и да направя корекции на всички декларации обр.1. След това, прихванаха дължимите осигуровки за като за самоосигуряващ се, обаче данъкът си остана удържан. Иначе - нова ревизийка, ама от НАП /бившата данъчна служба/. Периодът беше около 7-8 м, фирмата беше нова. Така че, помислете добре, готова ли сте да правите корекции на декл. обр.1 за дълъг период от време, да не говорим за декл.обр.6, искане за възстановяване на неправилно внесен данък и т.н.
#14 | 13.08.2013, 22:16
Публикации: 9299 / 1558
Дея, а каква фирма ще регистрирате - ЕТ, ЕООД, ООД?
#15 | 13.08.2013, 22:26
Публикации: 5 / 0
ДУ не се обявява в НАП и ТР . В ТР само се вписва кой е управител. Не се знае обаче дали ще бъде достатъчно осиг по ДУ , защото то обхваща само управленската дейност. Ако няма други наети лица и дейността се извършва от собственика той ще трябва и да се самоосигурява.

Ще има още 2, наети лица?! Тогава, самоосигуряването отпада ли?!
#16 | 13.08.2013, 22:29
Публикации: 9299 / 1558
Ако си само управител, не работиш друго във фирмата и фирмата не е ЕТ - може само ДУ. Ако фирмата е ЕТ - само СОЛ.
Ако фирмата е ООД, ЕООД и ти освен управлението работиш и нещо друго - СОЛ или ДУ+СОЛ
#17 | 13.08.2013, 22:30
Публикации: 100 / 20
Самоосигуряването ще отпадне, ако собственикът  извършва единствено управленска дейност
#18 | 13.08.2013, 22:43
Публикации: 5 / 0
Дея, а каква фирма ще регистрирате - ЕТ, ЕООД, ООД?

Фирмата е регистрирана, ЕООД е. Одобрено ми е едно проектно предложение, което вече изпълнявам и там е заложено самонаемането ми, както и на още 2 лица...
#19 | 14.08.2013, 07:03
Публикации: 6403 / 1129
Както гледам, появява се нова практика в осигуряването на стимулирана от държавата заетост, но с проблеми при прилагането на изискванията на институциите, породени (за кой ли път) от липсата на координация между тях и от високомерното им неглижиране на действащото законодателство.
Аз мисля, че е време да се поизпотят и отговорните за прилагането на законите и да излезнат с недвусмислено становище, а не ние тук да гадаем как да спазим новосътворените изисквания, спазвайки нормите.
Предлагам на някой от заинтересованите да отправи официално запитване до ОДОП (Дирекция "Обжалване и данъчно-осигурителна практика) на Аксаков 21 като приложи копие от сключения договор със задължение за "самонаемане на собственик на ЕООД". Нека обяснят как става това.
Ако има желаещи, мога да съдействам технически в написването на запитването и изпращането му по ел.път (необходим е ел.подпис, с какъвто разполагам).
После е добре да се публикува тук отговора за общо ползване.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група