Графици за работно време.

29.10.2013, 14:41 6934 1

29.10.2013, 14:41
Публикации: 308 / 9
Здравейте! Затруднена съм в изготвянето на график за работа на 12 часа.Става въпрос за кафене.Колко сервитьорки трябва да назначим за да се сменят и по колко дни да работят и колко дни за почиват.Моля Ви, ако някой може да ми помогне да ми изпрати образец.Предварително благодаря.
#1 | 29.10.2013, 16:37
Публикации: 402 / 18
Първо, ще трябва да уточниш в ТД, че ще бъдат на сумирано изчисляване на работното време. Трябва да определиш на какъв период ще се отчита сумираното работно време. След това за този период да речем месечно, два или три месеца /не повече от шест/, ще трябва да изравняваш часовете.
Не мисля,че е толкова просто и не бих могла да го обясна.
Аз водя фирма, която е на сумирано изчисляване на работното време, но те полагат и нощен труд и нямам готова бланка само за дневни часове.
Щом ще са по 12 ч., направи ги два работят, два почиват. Накрая обаче ще трябва да преравниш часовете на 8 ч. т.е., ако месеца е 20 работни дни по 8 часа общо трябва да имат 160 ч. Ако приравняваш на 3 месеца, сумираш часовете за 3 месеца и трябва да ти се вържат. Ако са повече плащаш извънреден труд и отчиташ на определен период в ИТ. Затова по-добрия вариант е да нямат извънреден труд. Дано съм била полезна. Мога да отговоря на конкретни въпроси.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група