Придобита правоспособност

20.11.2013, 10:17 2510 1

20.11.2013, 10:17
Публикации: 214 / 5
Имаме служителка, която завърши висше и в продължение на 4г. си ползва с разрешението на шефа доп.платен отпуск.
Сега ми носи документ, подписан от декана, че си е взела държавния изпит с еди-каква си оценка, пред изпитна комисия , създадена със заповед еди-кой си номер, а от 4-годишния курс на обучение има еди-каква си средна оценка. Удостоверението завършва с "предстои издаването на диплома".
Според мен, няма причина на база на входирано такова удостоверение, да я преназначим като "правоспособен", защото досега е била като "неправоспособен" служител с доста по-ниска заплата. (или, ми се иска да няма причина да не стане така...)
Вие имате ли практика по темата? Някакъв норматив да подскажете?
Задължително ли чакаме дипломата, за да приемем квалифицираността на служителя? (в някои ВУЗ-ове отнема още година да бъде издадена диплома....)


#1 | 20.11.2013, 10:22
Публикации: 11974 / 2191
Не мога да отговоря аргументирано, но в случаи от практиката виждам / в държавни институции / , че представянето на служебна бележка от института, че лицето е завършило и предстои издаване на диплома е вършило работа за признаване на правоспособността .
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група