Промяна на ТД -чл.114

25.11.2013, 12:44 7940 6

25.11.2013, 12:44
Публикации: 16 / 0
Тъй като не съм запозната въобще с тази материя може ли информация относно това дали е възможно промяна на трудов договор от постоянен на такъв по чл.114 и как документално се оформя това ,тъй като служителят е подписъл само анекс към трудовият договор за направената промяна .И още един въпрос доколкото се информирах при сключване на ТД по чл.114 като задължително условие е в него задължително се уточняват дните и часовете през месеца ,когато служителят е задължен да се явява на работа .Това така ли е?
#1 | 26.11.2013, 15:15
Публикации: 175 / 0
Според мен не е възможно да стане с допълнително споразумение.Аз прекратявам единия договор и назначавам с нов.Това са различни основания за сключен договор!При договор по чл.114,с самия договор упоменаваме за работа колко дни в месеца ще е.В нашия случай са пет.
#2 | 27.11.2013, 08:08
Публикации: 402 / 18
Точно така, трябва да се прекрати единия ТД и тогава да се подаде новия с новото основание. За работно време аз пиша: непълно работно време до 5 дни месечно. Може да уточните дали ще е 1 час или 2 часа на ден. Според това как ще работи. А може и така да остане, ако няма всеки ден да идва на работа.
#3 | 27.11.2013, 10:19
Публикации: 16 / 0
Аз също се зачудих , но искам да Ви кажа ,че видях допълнителното споразумение,в което се пише това -отчасти ще го цитирам:
"допълнително споразумение ....
към ТД №...от дата ..../първоначалнитя  договор сключен със служителя/
страните се споразумяха на следната промяна съгл.чл.114 от КТ .....
а именно точка 4....
останалите клаузи от ТД  се запазват
И отново въпрос:този договор се подава отово в НАП , а график трябва ли предварително да се състави и подпише и евентуално какви са санкциите ,защото четох ,че на база попаденият график може да се направи някаква проверка ...
 
#4 | 27.11.2013, 11:27
Публикации: 402 / 18
Най-чистият вариант е прекратяване на стария и сключване на нов по чл. 114 от КТ. Да подава се в НАП. Лично аз не правя график, но до сега не съм имала проблем при проверка от ИТ. В крайна сметка става въпрос за 5 дни месечно.  :thumbup:
#5 | 27.11.2013, 11:33
Публикации: 175 / 0
Това са два напълно различни трудови договора.Подавам уведомление при прекратяване на стария и при назначаване по новия!График предварителен нямам.Имам присъствена форма и от там се вижда в кои дни лицето е било на работа.
#6 | 27.11.2013, 12:11
Публикации: 16 / 0
Е благодаря Ви!
Току що и големите специалисти си откриха грешката !
 :laugh:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група