Наем на помещение собственост на физическо лице

19.12.2013, 11:00 4265 2

19.12.2013, 11:00
Публикации: 2 / 0
Фирмата ползва помещение под наем собственост на физическо лице. Съгласно договора, които е от 3 години наема се изплаща еднократно в последната седмица от календарната година . До момента не са правени тримесечни авансови вноски , тъй като не е правено и плащане по договора. Въпросът ми е трябва ли да се удържи и съответно плати авансов данък съгласно ЗОДФЛ и за какъв период ?
#1 | 19.12.2013, 11:51
Публикации: 6651 / 656
Вече действащия закон е ЗДДФЛ.
След като се плаща наема в последната седмица на годината фирмата не удържа и не внася данък. Това е задължение на лицето при подаване на ГДД. Фирмата трябва да подаде до 30.04 справка по чл.73.
#2 | 20.12.2013, 11:09
Публикации: 2 / 0
Благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група