Обезщетение по чл. 222 ал.1 от КТ

07.02.2013, 16:20 146507 190
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#40 | 07.02.2013, 16:20
Публикации: 317 / 1
ОК!
УП-3 може ли да остане в такъв вид ?
#41 | 11.02.2013, 11:40
Публикации: 317 / 1
Може ли да издам УП -3 в този вид
#42 | 11.02.2013, 11:44
Публикации: 5549 / 371
Пишете 1 месец, че е стажът.
Аз лично под длъжността, пиша чл.222 ал.1 КТ
#43 | 11.02.2013, 11:46
Публикации: 3353 / 254
Тази дата 01.02.2013 според мен трябва да е 02.02.2013, защото като крайна дата за периода следва да се укаже датата, от която лицето е освободено, тоест първия работен ден, в който лицето не е на работа.
И тогава няма да имате 29 дни а 1 месец.
#44 | 11.03.2013, 14:48
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
Освободихме служител, на който сега дължим обезщетение по чл. 222.
Имам следните въпроси:
1. Попълнил е декларация, но не е представил трудова книжка. Длъжен ли е да представи такава?
2. Получихме покана да изплатим обезщетението в 5 дневен срок. Длъжни ли сме да го спазим? Или съответно просрочили ли сме вече?
3. Има ли нещо друго, което трябва да съобразим?
Благодаря предварително. Ще съм благодарна, ако може и за справка къде в закона да го проверим.
#45 | 11.03.2013, 14:52
Публикации: 6333 / 582
Трябва да представи и трудова книжка.
#46 | 11.03.2013, 14:55
Публикации: 2 / 0
Благодаря!
А да разбирам ли, че 5-дневният срок не може да започне да тече без да е представил трудовата книжка?
Благодаря предварително!
#47 | 11.03.2013, 16:07
Публикации: 133 / 13
 justgerry, декларация не е необходима, виж трудова книжка - това е.
#48 | 11.03.2013, 16:29
Публикации: 81 / 9
За такава покана за първи път чувам. Бившият служител ли е отправил поканата? Звучи ми доста заплашително. Освен трудовата книжка, човекът трябва да подпише и декларация, че не започнал работа.
#49 | 22.05.2013, 09:27
Публикации: 27 / 0
Лице съкратено от 18.04.2013г. На 20.05.2013г. декларира, че е не започнало работа. В заповедта за изплащане на обезщетение по чл.222 ал.1 кой период да запиша 18.04.2013г. до 18.05.2013г. или 18.04.2013г до 17.05.2013г. вкл.
#50 | 22.05.2013, 09:30
Публикации: 5549 / 371
Аз заповед не пускам, но ще направя начислението за периода 18.04.2013г до 17.05.2013г. вкл.
#51 | 22.05.2013, 13:03
Публикации: 317 / 1
Може ли в заповедта за освобождаване да не записваме, че на лицето ще се изплати обезщетение по чл. 222 ал.1 от КТ ?
#52 | 22.05.2013, 13:13
Публикации: 6333 / 582
Може ли в заповедта за освобождаване да не записваме, че на лицето ще се изплати обезщетение по чл. 222 ал.1 от КТ ?

Дори не трябва да се посочва това обезщетение, защото може да се окаже, че не се дължи.
#53 | 28.08.2013, 10:36
Публикации: 44 / 0
Съвсем се обърках с тези дати  :hmmm: Ако например от 01.07.2013 лицето не е на работа, какво се записва в книжката -от 01.07.2013 до 31.07.2013?
#54 | 28.08.2013, 10:41
Публикации: 3353 / 254
Съвсем се обърках с тези дати  :hmmm: Ако например от 01.07.2013 лицето не е на работа, какво се записва в книжката -от 01.07.2013 до 31.07.2013?

Точно така.
#55 | 28.08.2013, 10:42
Публикации: 3353 / 254
Дори не трябва да се посочва това обезщетение, защото може да се окаже, че не се дължи.

Не съм съгласна че не трябва да се посочва. От ИТ може да има проблем за това. Аз го посочвам, но също така вписвам кога и как се дължи това обезщетение.
#56 | 28.08.2013, 10:43
Публикации: 10210 / 1765
При този запис е важно да запишете след 31.07.2013 включително.
Лично аз в книжката пиша датата на прекратяването на трудовото правоотношение - във Вашия случай - 01.07.2013 г..
#57 | 05.10.2013, 17:09
Публикации: 12 / 2
Здравейте! Моля за информация в какъв срок се изплаща обезщетението по чл. 222, ал. 1 от КТ след като работника подаде декларация, че не е започнал работа при друг работодател и след като представи трудова книжка за констатация. Веднага ли се изплаща или в месечен срок? Съкращението е от 11.09.2013 г., работника се обади, че на 11.10.2013г. ще дойде да си подаде декларацията, защото не бил започнал работа. В какъв срок след подаване на декларацията трябва да му платим? И в бележката, която му се издава по чл. 45 по ЗДОФЛ включва ли се това обезщетение или не? Благодаря предварително
#58 | 06.10.2013, 17:44
Публикации: 264 / 4
Здравейте! Когато се изплати обезщетението има ли срок за подаване на Д1?
#59 | 07.10.2013, 07:05
Публикации: 6365 / 1054
Здравейте! Когато се изплати обезщетението има ли срок за подаване на Д1?
Аз го подавам в срока за подаване на Д1 за изплатените заплати, защото го изплащам заедно със заплатите за съответния месец.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група