Благодаря, прочетох внимателно указанията, нямам възражения, така е, но това е при тре ДДС регистрирани лица - фирми. Моят въпрос е когато крайният получател е физическо лице!
Да, но кое, как да се оформи сделката. В случая имаме класическа тристранка. Опитвам се да си начертая схемата и почти съм я начертала, в случая Последника трябва да издаде фактура и да внесе ДДС то - тогава посочената в ЗДДС схема за тристр.операция няма да е същата.
Нещата изглеждат комични, но на 99% от населението му се струва, че счетоводителят незаслужено претендира много високи суми за знания, компетентност, време, труд, софтуер, срокове и прочие, почти всички пухтят, пръхтят и издават тежки въздишки на и без това занижените и човеколюбиви суми, за които работим и засичаме салда, уравняваме стари грешки и да не обяснявам, всички знаят за какво става дума!
Здравейте, имам въпрос. Относно счетоводно отчитане и начисляване /неначисляване/ДДС при следния казус. Българска фирма ще купува-препродава елетроника чрез уеб сайт. ВОП не се предвижда. Ще продава от интернет, като поръчката е предплатена и средствата /ще/ постъпват в бг банкова сметка, а ЮЛ ще издава фактура към клиента /от европа/. Доставчикът е във Франция и стоката се изпраща от Франция към клиента, който е някъде из Европа. Кой в случая начислява ДДС, при положение, че няма ВОП /според мен/, би трябвало бълг.форма да начислява и внася/или не/ като върху получената сума авансово си приспада 20% и оформя фактурата по следния начин - на 100 евро например, 83,33 дан.основа и 16,67 ДДС. Може ли да дадете становище по казуса. Предварително блъгодаря!