Става леко "трудно", когато на човек му се внесат колебания от други колеги и почва да се съмнява в своите си познания.

Благодаря Ви много за мненията! Хубав ден!  :flowers:
Декларацията от НСИ няма да я качваме, нещо съм се замотала в изказването си. Чуденката е относно годишните отчети в ТР - едни колеги ги вкарват с 0'ли на всякъде, а не е ли правилно да е както писах по горе - да се отрази ''3" в баланса, опп и оск и т.н.
Благодаря Ви за отговора.

1.За публикуване на ГФО в АВ не с представя декларацията от НСИ. За АВ следва да представите/съкратен ГФО за МСП/: баланс, опр,/собствен капитал и паричен поток-може и без тях/,справка за нетекущите дълготрайни активи, счетоводна политика,решение на общото събрание за приемане на отчета и разпределение на печалба, декларация за истинност по чл.13 от ТР и платена такса.

Фирмата само е регистрирана внесен и изтеглен капитала от 3 000 лв. през 2013 година. Не се ли подава ГДД по чл.92 образец 1010а без дейност?

Отчетите които се подават в ТР изцяло 0'ви ли са? (така поне са правили мои колеги) Или това, че ако в Баланса бъде отчетен собствен капитал 3, в ОПР 0, в ОПП парични потоци от инвестиционна дейност 3, в отчета за СК общо капитал 3 и справка за ДА 0 пак ли се обвързва с ГДД 1010а без дейност + Решенеие на едноличния собственик на капитала, декларация за истинност, доклад за дейността (счетоводна политика) и държавната такса. Имам колебание относно изготвянето на отчетите за ТР. Моля, за мнение по този въпрос.
Здравейте,

Ще помоля за помощ относно следната процедура, дали правилно сме се насочили в действията си стъпка по стъпка.

1) Новорегистрирано ЕООД създадено през 2013 г. не осъществява дейност, трябва да подаде декларация в статистиката за предприятие без дейност, ГДД по чл.92 образец 1010а без дейност и да си качи нулевите отчети и декларация от НСИ в ТР.

2) Собственикът на това новорегистрирано ЕООД продава 100% от дяловете си на ФЛ в 2014 г. след приключването на фирмата и ангажиментите по нея от стария управител. Дяловете могат ли безпроблемно да бъдат продадени в брой (дружеството няма касов апарат) или трябва да минат през банката? Продажбата се извършва със съответните документи и сделката трябва да бъде обявена от новото ФЛ от подписа на ЮЛ в ТР.

3) ФЛ, което продава дяловете трябва да подаде лична декларация по чл.50 от ЗДДФЛ, а ФЛ приемащо дяловете да подаде от името на придобитото ЮЛ декларация по чл.73 от ЗДДФЛ. Декларация по чл. 55 от ЗДДФЛ не се подава.

4) Физическото лице не дължи данък върху продадените дялове, те са равни на този при учредяването му и фирмата няма приходи, разходи, неразпределени печалби и т.н.

Всичко така, ок ли е? Нещо дали бъркаме или да изпускаме по трасето като документация, деклариране и т.н.

Благодаря!  :wink1:
Искам да попитам тук и аз за следния казус. Българска фирма регистрирана по ЗДДС изнася стока до Полша и ще фактурира на нея, която от своя страна ще изнесе до Русия тази стока. Българската фирма иска да фактурира монтаж директно към Русия. Как точно се извършва износа, ддс декларира ли се и т.н. Благодаря.