Здравейте! Имам затруднение относно декларирането на продажби от електронна търговия и осчетоводяването. Съгласно чл.25 ал.3 т. 4 данъчното събитие е датата на постъпването на плащането по пощата или по ел. път. Разбирам, че в дневника на продажбите ще ми влезнат плащанията от пощенските оператори за месеца, час от които ще са по продажби и от предходен месец. Кога обаче трябва да декларирам фактура за продажба към клиент фирма с VAT номер- ако не я декларирам в същия месец, не създавам ли проблем на клиентите за признаването на ДК?
Здравейте!
Адвокат, самоосигуряващо се лице, извършва регистрация на търг.дружество и представителство пред бълг.администрация на физическо лице, живеещ във Великобритания. Получава плащането по банков път от страната на чуждестранното лице.
Следва ли да се регистрира по ЗДДС  по чл.97 а ал.2?
На мен също не ми харесва неплатен отпуск само след два работни дни, но работодателите трудно разбират нас , счетоводителите,че е редно да "облечем " в законно основание техните решения. Работникът беше нает за работа на строителен обект, за който сключването на договор се забави и в последствие се провали. Знам, че служителят има право на брутното си трудово възнаграждение за времето на престой, не по негова вина /чл.267. ал.1/ , но той няма претенция за това. Благодаря за отговорите ви!
Работодателят назначи конкретния служител , очаквайки подписването на договор за извършване  на услуга, който така и не се състоя.
Здравейте! Имам следния случай:
Съкратих служител поради намаляване обема на работа от 1 май  и предстои да му дам обезщетение за оставяне без работа. Беше назначен на 1 март  със заплата от 1000 лв, но има само два работни дни, като останалите от март и целия април е неплатена отпуска по инициатива на роботодателя. Правилно ли изчислявам обезщетението по чл.228 от КТ.-95,24 лв/2 раб.дни= 47,62 лв среднодневно бр. възнаграждение*20 раб.дни в май=952,40 лв?