Намерих нещо от Ketty публикувано във форума 2011година - остава пак да проверим актуалността: Чл. 25 (4) (Изм. - ДВ, бр. 108 от 2006 г.) При доставка с периодично, поетапно или непрекъснато изпълнение, с изключение на доставките по чл. 6, ал. 2, всеки период или етап, за който е уговорено плащане, се смята за отделна доставка и данъчното събитие за нея възниква на датата, на която плащането е станало дължимо.

Ето и едно разяснение на НАП по повода:

Във връзка с Ваше писмено запитване Национална агенция за приходите Ви уведомява:
Регистрирането и отчитането на продажбите чрез фискална касова бележка от фискално устройство (ФУ) се извършва по ред, определен с Наредба № Н-18 на министъра на финансите от 13.12.2006 г. за регистриране и отчитане на продажби в търговските обекти чрез фискални устройства (обн. ДВ. бр. 106/2006 г., изм. ДВ. бр.7/2007 г., бр.79/2007 г.).
Разпоредбата на чл. 32, ал. 2 от Наредба № Н-18/2006 г. регламентира издаването на обща фактура за извършени покупки, документирани с отделни фискални касови бележки. В този случай към екземпляра на фактурата за клиента се прикрепват всички издадени фискални касови бележки за получените плащания по фактурата.
Независимо, че фактурата съдържа данни за повече от една извършени покупки, за всяка от които има отделна фискална касова бележка, издаването на такава фактура се извършва по редът и сроковете по чл. 113 от ЗДДС. Разпоредбата на чл. 113, ал. 4 от ЗДДС определя сроковете за издаване на фактури, като въвежда изискването фактурата да се издава задължително не по-късно от 5 дни от датата на възникване на данъчното събитие за доставката, а в случаите на авансово плащане - не по-късно от 5 дни от датата на получаване на плащането. Съгласно чл. 25, ал. 2 от ЗДДС, данъчното събитие възниква на датата, на която собствеността върху стоката е прехвърлена или услугата е извършена.
Едно от изключенията от това правило е разпоредбата на чл. 25, ал. 4 от ЗДДС  при доставка с периодично, поетапно или непрекъснато изпълнение, с изключение на доставките по чл. 6, ал. 2, всеки период или етап, за който е уговорено плащане, се смята за отделна доставка и данъчното събитие за нея възниква на датата, на която плащането е станало дължимо. В случай, че лицата са сключили договор за периодично доставяне, следва да се приеме, че тези доставки са с периодично изпълнение, като всеки период или етап, за който е уговорено плащане, се смята за отделна доставка и данъчното събитие за нея възниква на датата, на която плащането е станало дължимо. Предвид изложеното данъчно задълженото лице - доставчик следва да издаде фактура за извършената от него доставка на стока - не по-късно от 5 дни от датата на възникване на данъчното събитие за доставката, т. е. на датата на която е уговорено плащането.
ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ДИРЕКТОР НА НАП:
/МАРИЯ МУРГИНА/
Здравейте, малко включване в тази стара тема: Наредено ми е да издавам фактури за доставка на услуга - паркинг на определена фирма всеки понеделник. Услугата се ползва ежедневно и това е видно от прикачена спецификация към фактурите. На края на месеца се издава фактура с последния ден на месеца, за да не остават доставки за фактуриране за следващ месец. Чудя се доколко сме уязвими по ЗДДС? Трябва ли да имаме договор с контрагента за периода на фактуриране и това дали ще ни е от полза при проверка?
Аз не, но понякога имам други сделки с Турция. Какво по-точно Ви интересува?
Има регистрация по ЗДДС в България, но по фактура нямат обект в България и същото твърдят по телефона на перфектен български език ;-)
Аз разреших проблема - ще издадат фактурата на друга фирма регистрирана по ДДС, но това е временно решение и ще се радвам да чуя мнения по въпроса.
Здравейте, ако някой е имал сходен случай моля да помогне.
Здравейте,
прочетох, че тук във форума има публикации за фактури от букинг, но те не ми помогнаха. Днес получих първата си фактура от Booking.com. Ние сме фирма нерегистрирана по ЗДДС. Оказва се, че фирмата е Холандска с регистрация по ЗДДС в България. Издали са фактурата на 02.08.2017г. В нея няма начислено ДДС, а отдолу е записано, че ДДС подлежи на самоначисляване и възстановяване. Потърсих статии по темата и установявам /със закъснение/, че е трябвало да се регистрираме по ДДС в 7 дневен срок преди датата на фактурата. Моля за съвет. А отделно във фактурата няма посочен нашия ЕИК.
Аз имах същия проблем и се наложи да рестартирам компютъра два пъти.
Здравейте, аз бих написала уведомление в два екземпляра от работодателя до работника, че молбата за прекратяване на трудовия договор се приема и същият ще бъде прекратен считано от .... на основание чл..... Екземпляр от настоящото уведомление е връчен на лицето на.....Съответно ще изискам подпис.