и като ги изплатим на 31.01 я пускам само с данъка
Здравейте,
Моля да ми помогнете с подаването на Декларация 6 за м.12.12г.  Заплатите сме начислили на 30.12.12г., но ще ги изплатим на 30.01.13 г., с оглед на утрешния краен срок как да подам Декларация 6, нали няма да се обвързват с изплащането на заплатите , нещо съсвем забих.Благодаря ви предварително!
В трудова книжка оформяш и пешеш, че зачетеният трудов стаж не е равен на осигурителния. УП 3 - преобразуваш стаж положен 2-ра категория в трета.Според мен е това.

Това не е вярно!
Достатъчно е в ТК да се впише, че стажът е II кат. и осигурителния е равен на трудовия.
В НОИ при пенсионирането си приравняват II към III категория


+1
Здравейте,
Имаме предписание от ИТ в ТД да се вписва допълнителното възнаграждение с постоянен характер, съгл. чл.66 ал.1 т.7 от КТ. Във всичките ни договори има т. 6, в която се конкретизира, че "Служителят ще получава възнаграждение за  допълнителен  професионален стаж  , възлизащо на 0,6% за всяка  година след първата."
Инспекторите от ИТ твърдят, че трябвало след първата година трудов стаж да се уточнява % и точната сума на допълнителното възнаграждение с постоянен характер с Допълнително споразумение с всеки служител.  :blink: :hmmm: Къде да чета повече за това?
благодаря за изчерпателния отговор
Здравейте,
Да продължа темата. Майката се върна на работа на 02.07.2012. Подадох приложение 12, а сега със заплатите за юли ще подам и Приложение 4 за 50те %. Въпросът ми след като майката е в майчинство от 2007 г. (ражда 2 деца  почти едно след друго) т.е. месеца, в който има последно 10 отработени дни е август 2007 г. Сега как да изчиствам полагаемия ПГО?От 2007, 2008 и 2009 вече не е ли изгубил давност?
Благодаря ви предварително!
УП3 само за стажа на 2 часа ли?
Имаме работник който е започнал на 8 часов раб.ден на 20.04.2007 г. През 09.06.2010 минава на 2 часа до ден днешен когато напуска. Договорът е основен. Как да оформя ТК?Ако минаваше на 4 часа ми е ясно ама на 2 часа  :hmmm:
Благодаря ви!
Здравейте,
Имам да изготя УП 2 за лице, което през 1992 е било в болнични всеки месец:
02.1992 г. 4дни
03.1992 г. 3 дни
04.1992 г. 5 дни
05.1992 г. 17 дни
06.1992 г. 6 дни

Как процедирате в тези случаи, кой осигурителен доход взимате и изваждате ли дните в болнични от отработените?Малко объркано запитах, но се надявам че ме разбрахте.
Благодаря Таня-ЛС и аз така мисля, но служителя от НОИ малко ме обърка, та чак и в непалтена да го водя!
Здравейте,
Имаме служител, който е освободен считано от 01.06.12. Сега обаче като правя заплатите и гледам че въпросното лице има болничен за периода 30.05-04.06.12. Звънях в НОИ и там дежурния ми каза, че не мога да го освободя по време на болничен и да го водя в неплатен два дни. Лицето е освободено по взаимно съгласие по чл.325 т.1 с подадена молба и спазени всички срокове. Ще имаме ли проблеми с изпалщането на обезщетението за болничния?
благодаря!
Не майката няма да се връща на работа, първо ще я пуснем в НО до 30 раб.дни, след това ще изчистим натрупания ПГО и след това НО 6 месеца с право на стаж за гледане на дете до 8 годишна възраст. При тази ситуация ще си получи ли 120 лв.  до навършване на 2 години на детето?
Майка е в отпуск за отглеждане на дете до 2 години. Детето ще бъде настанено в градина. Тряба ли да подадем ''декларация за промяна на обстоятелствата" 12 и какви други документи. Майката няма да се връща на работа до навършване на 2 години на детето.