Покупка на товарен автомобил втора употреба от страна членка на ЕС

05.03.2014, 00:34 12184 13
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

05.03.2014, 00:34
Публикации: 52 / 0
Здравейте, помогнете малко.
купуваме транспортно средство втора употреба от ЕС. Как трябва да се процедира при неговото осчетоводяване?
#1 | 05.03.2014, 08:16
Публикации: 6252 / 1004
Осчетоводявате го като ДМА прилагайки СС-16.
Скрит текст :
#2 | 05.03.2014, 09:38
Публикации: 2041 / 248
Здравейте, помогнете малко.
купуваме транспортно средство втора употреба от ЕС. Как трябва да се процедира при неговото осчетоводяване?

Дайте малко повече информация , от физическо лице ли се купува , от фирма ли ?
#3 | 05.03.2014, 13:05
Публикации: 52 / 0
Камионът се купува от фирма от Република Словакия.Записано е :фактурираме ви употребявано превозно средство. Нулева ставка ДДС. сумата е платена по банков път в Словакия.
#4 | 05.03.2014, 13:35
Публикации: 2041 / 248
Значи имате ВОП , съставяте протокол по чл.117 ЗДДС и самоначислявате 20% ддс . След като е товарен автомобил имате и право на данъчен кредит и следователно включвате протокола по чл.117 ЗДДС в дневник покупки и в дневник продажби :)

Можете да си принтнете от страницата от тук http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/?locale=bg и потвърждението , че доставчика Ви е рег. по ДДС в Словакия .
#5 | 05.03.2014, 14:17
Публикации: 52 / 0
Значи имате ВОП , съставяте протокол по чл.117 ЗДДС и самоначислявате 20% ддс . След като е товарен автомобил имате и право на данъчен кредит и следователно включвате протокола по чл.117 ЗДДС в дневник покупки и в дневник продажби :)

Можете да си принтнете от страницата от тук http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/?locale=bg и потвърждението , че доставчика Ви е рег. по ДДС в Словакия
Благодаря много.
#6 | 09.07.2014, 14:41
Публикации: 18 / 0
Здравейте , как така да се ползва ДК като се включи в двата дневника ДДС-то се "самоунищожава" моля обяснете
#7 | 09.07.2014, 14:44
Публикации: 484 / 45
Ами може само в дневник продажби, а в покупки следващите 12 периода!
#8 | 09.07.2014, 14:49
Публикации: 18 / 0
Благодаря , но това за мен е само игра на цифри и от него няма полза
#9 | 09.07.2014, 15:22
Публикации: 484 / 45
Според зависи от ситуацията!
#10 | 09.07.2014, 15:53
Публикации: 2041 / 248
Благодаря , но това за мен е само игра на цифри и от него няма полза

Няма полза ?? и какво става ако не се включи документа в дневник покупки?
#11 | 09.07.2014, 16:17
Публикации: 18 / 0
остава ти само дневник продажби и плащаш ДДС , но презумцията от съставянето  на пр.по чл.117 е да се отнесе и в двата дневника
#12 | 09.07.2014, 16:35
Публикации: 2041 / 248
Е ако искате да плащате ддс  не го включвайте ;)
#13 | 19.06.2019, 16:21
Публикации: 4 / 1
Здравейте, моля за помощ.
Фирма в България регистрирана по ДДС закупува от Германия с договор от физическо лице товарен автомобил за дейността на дружеството, превоз на товари.
Трябва ли да съставям протокол по чл.117 и в кои дневници трябва да го включа, ако трябва?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове