Болничен след майчинство

10.03.2014, 17:57 3692 1

10.03.2014, 17:57
Публикации: 1 / 0
здравеите,искам да попитам на 21.03.2014 ми изтича майчинството за 2година за отглеждане на дете
на 24,03,2014 ми предстой операция,мога ли да представя болничен на работодателя,без да имам отработени дни и на каква база се изчислява болничния,при положение,че 2 години назад съм била в майчинство.
Както и дали евентуалното излизане в болничен ,ще повлияе на размера на платения отпуск,които ще ползвам веднага след изтичането на болничния,защото доколкото съм наясно размера на сумата за отпуск, е на база последна работна заплата, или дали в случая няма да е на база болничен
#1 | 11.03.2014, 15:39
Публикации: 5497 / 371
мога ли да представя болничен на работодателя,без да имам отработени дни и на каква база се изчислява болничния,при положение,че 2 години назад съм била в майчинство.
1.Можете
2.През втората година от майчинството, базата е минималната работна заплата за страната. През първата - базата от която е изчислено обезщетението

размера на сумата за отпуск, е на база последна работна заплата,
Базата за платеният отпуск е месецът, в който имате не по-малко от 10 отработени дни, но не може да е по-малка от минималната работна заплата за страната
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група