Счетоводно приключване и осигуряване

03.04.2014, 03:19 3257 1

03.04.2014, 03:19
Публикации: 2 / 0
Имам следните въпроси
1 ЕООД до м. 06.2013 г. начислявани осиг. вноски като самоосигуряващо лице на собственик
2През 2013 г. не е извършвало дейност, но в баланса виждам, че има транспортно средство
3.Тъй като собственика е бил болен и е предал счетоводната документация на друг счетоводител, който не е осчетоводявал нищо след м.06.2013 г., на 31.03.2014 ме помоли да поема счетоводството, но аз за 1 ден не мога да прегледам всичко и да осчетоводявам, за да подам отчети и ГДД по чл 92 за 1 ден.
4.На 31.03.2014 подадохме набързо ГДД чл..92 без дейност и за НСИ-Декл. 12-неактивност
Сега до кога мога да приключа нормално фирмата и да подам корегиращи декларации, мога ли да начисля осигурителни вноски СОЛ за периода 07-12.2013 г., а и от 01.01. до 31.03.2014 /за новата 2014 г. отделно разбира се/ или след като няма доходи, следва да се осигурява само за ЗОВ.
Аз съм в друго населено място, а ЕООД в София и ако поема счетоводството, че ми е близка, мога ли в моето населено място да подавам в  НАП декларациите за осигуряване и ГДД или само с ел подпис. МОЛЯ, помогнете ми със съвети
#1 | 03.04.2014, 08:05
Публикации: 6403 / 1129
Здравейте Нели1,

Тъй като искате съвет, аз мисля, че не е удачно да поемате ангажимент за привеждане в ред документацията на Вашата близка.

1. Срокът за "нормално приключване" на фирмата е изтекъл. А съгласно чл. 104, ал. 3 от ДОПК "Подадена след изтичането на срока по ал. 1 декларация за промени се смята за неподадена и не поражда правни последици за целите на данъчното облагане."

2. Коригиращи декларации за задължителни осигурителни вноски могат да се подават и след изтичане на законоустановения срок за подаване, но съгласно Наредба Н-8 Д1 се подават за коригиране до 30 април на годината, следваща годината, за която се отнасят. След този срок декларации се подават само на електронен или хартиен носител след разрешение на Националната агенция за приходите или Националния осигурителен институт във връзка с възложените им дейности.

3. Няма как да подавате в друго населено място декларациите по ГДД и за осигуряване, защото те се подават в компетентната ТД на НАП. Съгласно ДОПК компетентна териториална дирекция на Националната агенция за приходите е: териториалната дирекция по постоянния адрес на физическите лица, включително едноличните търговци;  териториалната дирекция по седалището на местните юридически лица.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група