Застъпване на две майчинства

13.07.2011, 17:12 10363 7

13.07.2011, 17:12
Публикации: 4 / 0
Здравейте, искам да ви попитам за следния случай:

- Майка е била 410 дни в отпуск за бременност и раждане от 10.06.2010 до 09.06.2011.
- След 09.06.2011 ползва отпуск за отглеждане на дете до 2 години
- Същевренно й предстои да излезе във втори отпуск за бременност и раждане с второ дете от 12.09.2011

Какво ще бъде обезщетението на майката за вторият отпуск за бременност и раждане, при условие, че тя не се е връщала на работа?

Благодаря ви предварително за помощта.
#1 | 13.07.2011, 19:46
Публикации: 3145 / 253
Обезщетението ще й бъде като първото майчинство.
#2 | 15.07.2011, 12:55
Публикации: 4 / 0
Обезщетението ще й бъде като първото майчинство.

Благодаря
#3 | 15.07.2011, 13:01
Публикации: 4 / 0
Обезщетението ще й бъде като първото майчинство.

Благодаря.

Искам още да попитам: ако в случая описан по-горе, майката след първото майчинство се е върнала на работа за 6 месеца и след това излезе за втори път по майчинство, каква ще бъде базата й за изчисляване на обезщетението за второто майчинство; имам предвид с последните промени за осигурителен доход за 18 месеца назад - 6 месеца е работила, но за предходните, когато е била по майчинство, как стои въпроса с осигуровките.

Още веднъж благодаря предварително за помощта!
#4 | 15.07.2011, 13:20
Публикации: 5497 / 371
за периода за гледане на дете до 2г. базата е минимална работна заплата за страната. Ако в 18 месечния период има болнични, то се взима базата от която са изчислени те


[/quote]

Благодаря.

Искам още да попитам: ако в случая описан по-горе, майката след първото майчинство се е върнала на работа за 6 месеца и след това излезе за втори път по майчинство, каква ще бъде базата й за изчисляване на обезщетението за второто майчинство; имам предвид с последните промени за осигурителен доход за 18 месеца назад - 6 месеца е работила, но за предходните, когато е била по майчинство, как стои въпроса с осигуровките.

Още веднъж благодаря предварително за помощта!
[/quote]
#5 | 15.07.2011, 15:07
Публикации: 3145 / 253
Обезщетението ще й бъде като първото майчинство.

Благодаря.

Искам още да попитам: ако в случая описан по-горе, майката след първото майчинство се е върнала на работа за 6 месеца и след това излезе за втори път по майчинство, каква ще бъде базата й за изчисляване на обезщетението за второто майчинство; имам предвид с последните промени за осигурителен доход за 18 месеца назад - 6 месеца е работила, но за предходните, когато е била по майчинство, как стои въпроса с осигуровките.

Още веднъж благодаря предварително за помощта!

Важен е момента от който излиза във второто майчинство, за да бъде изчислено то на осиг. доход за първото. В деня в който излиза в отпуск за бременност и раждане трябва да бъде в отпуск по чл.164 за първото дете. Ако не е. Се взима нов период за изчисляване на обезщетението за второто майчинство.
#6 | 12.07.2012, 09:27
Публикации: 1 / 0
здравейте, ще имам второ дете в периода когато първото ми навърши две години.през периода на това майчинство болничните които се застъпват с обезщетението на първото дете как ще се смятат.Второто майчинство на каква база ще се изчисли и какви документи са необходими за пред работодателя.Може ли работодателя да ме освободи от работа поради дългото ми отсъствие от работа.
#7 | 12.07.2012, 09:35
Публикации: 1202 / 120
Г-жо Edreva, по темата е изписано много. Вижте най напред тук http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,1941.msg16092/topicseen.html#new  и чрез търсачката в другите постоянно повтарящи се теми. Ако не откриете вашият отговор пишете отново като поснавите тук таме и някоя дата например  т.к. всяка подробност е от значение.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група