Относно изчисляване на трудов стаж в трудова книжка

29.04.2014, 13:46 14921 17

29.04.2014, 13:46
Здравейте! :smile1:
Въпросът е следният: Напускам от една фирма и отивам  на работа в друга. В молбата за напускане по чл.325, т.1 от КТ съм дала 07.05.2014г. като дата за прекратяване на трудовият договор. В другата фирма започвам работа на 07.05.2014г.
Би трябвало от старата фирма, като ми оформят трудовата книжка - последният работен ден да е 30.04.2014г., но служителката, която е оформила трудовата ми книжка е допуснала грешка и ми е придала 1 ден в повече, като е смятала и 07.05.2014г. Става въпрос за период от 01.09.2011г. до 07.05.2014г./като 07.05.2014г. е датата на прекратяване на трудовият договор/.
И така трудовият ми стаж в старата фирма е 2г. 8м. и 7дни, вместо 2г. 8м. и 6дни.
Всъщност въпросът ми е - много ли е страшно, че ми е придала 1 ден в повече, ще има ли проблем при новият ми работодател или просто, когато се пенсионирам някой ден от НОИ ще го приспаднат? Аз, трябва ли да направя някакви постъпки пред бившият ми работодател - да губя време и да им обяснявам грешката? Имам трудов стаж в излишък и този 1 ден, нито ще ме ощети, нито ще забогатея от него, но бих искала да съм точна и изрядна.  :smile1:
Предварително Ви благодаря за отговора!   :smile1:
#1 | 29.04.2014, 13:54
Публикации: 1166 / 86
07.05.2014 все още не е дошъл? Защо са Ви я оформили толкова рано, че сте си я получили даже?
#2 | 29.04.2014, 14:47
Публикации: 1 / 0
Не правилно това, че са Ви оформили предварително книжката.
Относно самите дати. В книжката се вписва датата на прекратяване на договора, в случая 07.05.2014г. В такъв случай обаче пресметнатият трудов стаж трябва да е 2г. 8м. 6д.
#3 | 29.04.2014, 14:53
Защото Госпожо, съм в платен годишен отпуск в момента и 30.04.2014г. е последният работен ден, преди прекратяването на трудовият ми договор! :) А по КТ в последният работен ден трябва да получа оформената си трудова книжка.
И Вие, освен да ми се карате и да се опитвате да ме вкарате в някакъв безсмислен спор - изобщо не ми давате отговор на въпроса, който съм задала по принцип.
Хайде, да се придържаме към добрият тон и да не ме провокирате да се обърна към ИТ и да защитя правата си . :)
#4 | 29.04.2014, 15:01
Публикации: 629 / 129
Модератор
Красимира Александрова,
Моля да се запознаете с Правилата в този форум преди да започнете дискусиите в него.
Прегледах коментарите на участниците преди Вас, и не виждам причина за отношението, което демонстрирате към хората, които отделят от времето си, за да Ви отговорят.
Тук не толерираме грубият тон, и ще бъдете отстранена при друго подобно включване.
#5 | 29.04.2014, 15:02
Не правилно това, че са Ви оформили предварително книжката.
Относно самите дати. В книжката се вписва датата на прекратяване на договора, в случая 07.05.2014г. В такъв случай обаче пресметнатият трудов стаж трябва да е 2г. 8м. 6д.
Знам, бе, мила!
Зададох въпрос - не си чела, но бързаш да стреляш!
Зададох въпрос, а за сега не получавам нормален отговор, освен глупости!
В платен отпуск съм в момента до края на месеца, защо да не ми оформят трудовата книжка?
Това някава форма на висше благоволение ли е, че е оформена докато съм в платен отпуск и от другият ден напускам, а?
И въпросът ми е, че мие даден 1 ден в повече и какво да правя с това?
Хайде да ми прочете въпроса задълбочено, преди да ме "какате" безсмислено!
#6 | 29.04.2014, 15:03
Публикации: 629 / 129
Модератор
Красимира Александрова,
Неразбираемо ли пиша?
#7 | 29.04.2014, 15:05
Красимира Александрова,
Моля да се запознаете с Правилата в този форум преди да започнете дискусиите в него.
Прегледах коментарите на участниците преди Вас, и не виждам причина за отношението, което демонстрирате към хората, които отделят от времето си, за да Ви отговорят.
Тук не толерираме грубият тон, и ще бъдете отстранена при друго подобно включване.
Здравейте Госпожо Модератор!
Къде видяхте груб тон в моите коментари, аз само попитах?  Моля, да цитирате грубият ми тон! И да прегледате коментарите на тези, които са ми отговорили?
#8 | 29.04.2014, 15:11
Публикации: 629 / 129
Модератор
Красимира Александрова,
Объркала сте форума! В този заяждания, изцепки и груб тон не се толерират. Ако сама не можете да прецените кое е допустимо, и кое- не, няма как да Ви се зачисли пъдар, който да Ви напътства и води.
Прецизирайте си коментарите, и считайте това за последно предупреждение.
#9 | 29.04.2014, 15:22
Красимира Александрова,
Объркала сте форума! В този заяждания, изцепки и груб тон не се толерират. Ако сама не можете да прецените кое е допустимо, и кое- не, няма как да Ви се зачисли пъдар, който да Ви напътства и води.
Прецизирайте си коментарите, и считайте това за последно предупреждение.
Моля да ми отговорите, кое според Вас е заяждания, изцепки и груб тон? С какво наруших добрият тон в сайта Ви? Моля да цитирате, а моя грижа ще е да представя доказателставата - като извадка от персоналният ми компютър.
Само зададох един въпрос и погледнете във Вашият сайт какви отговори получих! За съжаление съм много наскърбена от заядливите отговори, които получих! С нищо не съм ги провокирала и заслужила! Моля, да проверите кореспонденцията в повереният Ви сайт!
С най-добри пожелания!:)
#10 | 29.04.2014, 15:24
Публикации: 1202 / 120
Обърках се! Питащата ни обясни кое е правилното, кой е сгрешилият и на края взе, че ни се скара на нас,  нищо не подозиращите и кротко трупащите стаж съфорумци ?!!?!?... 
Логиката г-жице Александрова е проста. Фактът на юридическото събитие /както се изразяват юристите/ - в случая - прекратяването на трудовият Ви договор не е настъпил и поради тази причина не може (или най малкото ще е неправилно) да се издаде документ удостоверяващ несъществуващ факт т.к. в НК има статия срещу издаването на документи с невярно съдържание. До 07.05.2014 Вие можете и да поискате да си изтеглите молбата, при което и да не се издаде и заповедта за прекратяване, а после да осъдите фирмата за незаконно уволнение базирайки се на записът в ТК. Нали!
#11 | 29.04.2014, 15:26
Публикации: 629 / 129
Модератор
Красимира Александрова,
Лична кореспонденция не чета.
Коментарите по единствената тема, в която сте взела участие са пред очите ми, и този, който прави такива с противоречие с правилата в нея сте само Вие. Няма как да ме накарате бялото да го нарека черно, и обратното.
Нека не си губим взаимно времето.
Прочетете внимателно правилата, ако искате дискусията ни да върви.
Поздрави!
#12 | 29.04.2014, 15:35
Публикации: 1202 / 120
Що касае стажът Ви сте напълно права, но Вие нява да понесете никакви негативи, а в случай, че ви поправят сега записът един ден при пенсиониране от РУСО току виж не признали заверката и Ви разкарали (ей така - за всеки случай - каквато им е практиката) за УП-3.
#13 | 29.04.2014, 15:39
Моля да ме извините! / След като съм такъв дебилен простак! според Вас/
След като пишете на лична, пък не четете на лична... е меко казано супер странно! :)
Хубавото е, че има и други сайтове от които човек да се просветли в тъмните дебри на трудовото право.:)
Просто зададох въпрос и вместо да получа отговор, не зная - все още не зная, защо ми реагирахте така... - отговор не получих, само празни обвинения, че не съ спазила правилата на сайта.. Ееее, кои правила не спазих и кого обидих тук /освен, че ми скочиха на мен?/
Желая Ви весели празници! :)
#14 | 29.04.2014, 15:40
Що касае стажът Ви сте напълно права, но Вие нява да понесете никакви негативи, а в случай, че ви поправят сега записът един ден при пенсиониране от РУСО току виж не признали заверката и Ви разкарали (ей така - за всеки случай - каквато им е практиката) за УП-3.
Благодаря Ви за отговора!:) Имам си правоъгълният печат на трудовата книжка и понеже старата фирма е пред фалит, някой ден може би ще си търся УП-тата в НОИ, но това не е толкова важно.:) Важното е, че се отървах от робията...
Много Ви благодаря, че ми отговорихте и Ви желая светли празници и всичко най-добро, от цялото ми сърце и душа!:)
#15 | 29.04.2014, 15:42
Публикации: 1202 / 120
Относно това, че ни възприемате като консултанти, а не като съфорумци за мен лично е чест, но незаслужена - и ние правим грешки и се учим питайки. Под този ъгъл упреците Ви към отговорите ни изглеждат леко смешни и се надявам, че ще си вземете поука, за да ни е приятно заедно и в бъдеще! Няма да разводнявам повече темата и да залъгвам статистиката. Желая Ви приятен ден и весели празници /и честно казано в последният ден преди крайният срок по данъчното облагане трябва да сте щастлива, че сте намерили изобщо форум, в който да Ви се обърне внимание на проблема! /
#16 | 29.04.2014, 15:51
Публикации: 1166 / 86
Така! Да се включа и аз като първа написала отговор.
НЕ е правилно, че са Ви оформили толкова рано трудовата книжка. Съфорумците ви обясниха причините. Права сте, че ви е сгрешен така написаният трудов стаж, но това Вас не Ви ощетява с нищо. Лично аз, бих помолила да ми поправят стажа в книжката като попълнят, че корекцията е тяхна.
Грубият тон в този форум не се толерира!
 
#17 | 30.04.2014, 11:25
Публикации: 5497 / 371
Лично аз, бих помолила да ми поправят стажа в книжката като попълнят, че корекцията е тяхна.

 :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група