Обезщ.по чл.222 ал.1 от КТ

02.05.2014, 09:13 2628 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

02.05.2014, 09:13
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
обезщетението  започва от 02.04.2014,коя е последната дата в осигуряване-7.05.2014 ли е? 
#1 | 02.05.2014, 09:27
Публикации: 7211 / 1079
Обезщетението по чл.222/1 е за срок не по-дълъг от 1 месец. Щом започва от 02.04, то завършва на 01.05. вкл. Последен ден в осигуряване би трябвало да е 01.05., но е неработен и спокойно можете за посочите 30.04.
07.05.2014 не може да бъде последен ден в осигуряване, защото този ден не влиза в едномесечния период на обезщетението и за него не се внасят осигуровки.

Ако искате да посочите 01.05 като последен ден в осигуряване, би трябвало да подадете Д1 за м.05 само с дата на край на осигуряването и без данни за осиг.доход и отработени дни. Не съм сигурна, че такава Д1 ще бъде приета..
#2 | 02.05.2014, 09:37
Публикации: 2 / 0
Благодаря !
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове