Работа на 12 часови смени

27.06.2014, 20:15 90435 4

27.06.2014, 20:15
Публикации: 2 / 0
Здравейте!
Не съм счетоводител,но имам нужда от Вашата помощ, за да знам как да постъпя с моя работодател.
Работя 2 дни последователно по 12 часови смени- от 8:00 до 20:00 и от 20:00 до 8:00, като след това има два последователни дни почивка. В трудовият ми договор е записано: "пълно работно време/по график. Тогава не се усъмних, защото очаквах работното време да е наистина 2 смени по 12 часа и после 2 дни почивка. Нещата сега обаче се промениха- викат ме допълнително на работа, а допълнително заплащане нямало да има. Щяло да има компенсация под формата на-"ще ви водим на работа до 20 септември, а вие ще работите само до 10-ти"-примерно. Договорът ми е със срок на изпитание края на срока на договора/естествено/ в полза на работодателя. Аз дължа 3 месеца предизвестие. Искам да попитам няколко неща:
1. Каква отговорност ще нося, ако си взема последната заплата и не се явя повече на работа?
2.След като едната ми смяна се смята за нощна, не трябва ли да получавам храна и ободряващи напитки и как мога да докажа,че не е така?
3. Как мога да се защитя и да откажа да се явя допълнително на работа, извън тези установени 2 по 12 часа и 2 дни почивка?
4. Като цяло това определяне на работното време в трудовия договор"пълно-по график" законно ли е и мога ли да пледирам 8 часова смяна на негова база?
Ще се радвам да чуя съветите ви!
#1 | 27.06.2014, 22:27
Публикации: 8 / 0
Здравейте.Работя на 4 часа и ме интересува годишния ми отпуск колко дена трябва да е - 20 дена или на половина.
#2 | 28.06.2014, 00:00
Публикации: 4400 / 737
Milicioner:
1. На първо четене - вероятно дисциплинарна, както и 3 заплати обезщетение.
2. Да докажеш че не е така? Че не трябва да получаваш? Не разбрах.
3. Въпрос на преценка какво би спечелил и какво би загубил и можеш ли да си го позволиш. Разбира се, не са прави да те карат да идваш на работа извънредно и да не плащат, може да не ходиш, ако последствията те удовлетворяват.
4. Работодателят може да въвежда еднолично работа по график (сумирано изчисляване на работното време), а в ТД да си пише 8 часа.

PE6ENCETO:
На първо четене - 20.
#3 | 28.06.2014, 14:05
Публикации: 2 / 0
Здравейте отново и благодаря за отговорът!
Доизяснявам ситуацията:
Доколкото четох Кодекса на труда, когато труда е нощен работодателят трябва да осигури храна и ободряващи напитки. Аз не получавам такива. Какъв е начина да докажа това и може ли това да е предпоставка за разваляне на договорът?
Ако съм работил един месец тези три заплати обезщетение ще ги дължа ли и ако да по съдебен ред ли ще си ги търсят?
Четох за това сумарно раб,време, но не мога да преценя моето дали отговаря на това :(
Ще ви напиша последните си смени следващи 4 последователни дни:
8:00-20:00, на следващият ден: 20:00-8:00, следваща смяна от 06:00-10:00, почивката е от 10:00 до 8:00 на следващият ден, след който започват отново поредицата от 2 дванадесет часови смени. Какво ще кажете, законно ли е?
#4 | 29.06.2014, 11:48
Публикации: 1 / 0
Здравейте.Работя на 4 часа и ме интересува годишния ми отпуск колко дена трябва да е - 20 дена или на половина.

Не е лошо да си отваряш собствени теми ;)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група