Назначен на трудов договор на основание чл.67 ал.1, т.1 във връзка с чл.70 от КТ

12.07.2014, 01:39 6588 1

12.07.2014, 01:39
Публикации: 1 / 0
Моля за разяснения! Назначен съм на трудов договор  на основание чл.67 ал.1, т.1 във връзка с чл.70 от КТ. В договора пише следното. Брой заверени уведомления по чл. 62, ал.5 :1 Заверени уведомления за сключени след 01.01.2003 г. договори: ЕГН-име-Главен Конструктор (редовни данни)Отхвърлени уведомления по чл. 62, ал. 5:0 Отхвърлени уведомления по приложение №5:0 за 0 брой лица. Професионална квалификация Главен Конструктор. Предмет на договора-работодателят възлага, а Служителят приема да изпълнява възложените му дейности и работи, като заема длъгността: Фрезист с код 12237010. Служителят ще изпълнява длъжността съобразно изискванията на длъжностната характеристика с която се е  запознал. Работодателят си запазва възможността в рамките напредприятието и в рамките на квалификацията на Служителя да му възлага и друга дейност, която не представлява изменение на трудовото правоотношение. Настоящият договор се сключва за шестмесечен срок за изпитване, уговорен в полза на Работодателя. След изтичане на срока за изпитване, при условие, че договорът не бъде прекратен преди изтичането му, същият ще се счита за окончателно сключен за неопределено време. На Служителя е връчен екземпляр от трудовия договор, заверено копие от уведомлението по чл.62, ал.3 КТ и длъжностна характеристика(ако не е включена преди постъпване на работа) Служителят наред с това по специално е длъжен: На това място може да се включи трудова характеристика, която замества отделно връчена на служителя трудова характеристика. В противен случай длъжностната характеристика се прилага към договора. Въпросът ми е, какво значи това заверени и отхвърлени уведомления, пише се за чл. 62. ал. 5, както и чл. 70, чл.67 ал.1 т.1-какво значат те. Защо е записано в договора професионална квалификация  главен конструктор и длъжност фрезист с код по НКПД 12237010, какво означава това, като какъв ще работя в крайна сметка, по тяхна обява ми бе обяснено, че търсят и им е нужен много чертожник , в автобиографията изредих квалификациите си, едно от които е фрезист, във фирмата имат такива машини и работа за тях ? Обяснено ми бе, че ще изпълнявам длъжността главен конструктор, и че ще ми предоставят длъжностна характеристика. Не съм инженер но работя в инженернотехническата област вече 30 г., първо като конструктор и после като аналитик изследване на операциите-релевантно най-близко до това което съм завършил-физика. Обяснено ми бе, че длъжността аналитик изследване на операциите не бих  могъл да изпълнявам във фирмата, поради това че в нея нямат такава длъжност. Аз поне считам, че и длъжността главен инженер, инженер конструктор също не бих могъл да изпълнявам, поради това, че не съм инженер, макар, че съм следвал и инженерно образование но незавършено. Благодаря !
#1 | 12.07.2014, 06:58
Публикации: 314 / 38
Чл. 61 ал. 1 т. 1 от КТ е сключване на договор за неопределено време.
Вързват я с чл. 70 ал. 1, което значи че ще те изпитат за някакъв срок.
Чл. 62 ал. 4 - 5 посочва, че договора трябва да се декларира пред съответните органи за да го броят и те за сключен. :)
Ако всичко ти е наред, трябва да имаш: 1 на брой заверени уведомления и 0 на неприети уведомления.
Когато кандидатстваш за някаква длъжност в БГ, тя си има КОД.
НКПД код с няколко цифри.
12237010 това е кода на главен конструктор. Всички други кодове може да намериш тук
Всяка фирма развива вид дейност и тя също си има код.
Не си посочил каква е тя, но трябва много близко до тези 8 цифри да има други 4. Това е КОД НКИД.
НКПД+НКИД определят минималния осигурителен доход за длъжността /т.е. на колко най-малко ще те осигуряват/ и ТЗПБ.

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група