Минимална дневна ставка и срокове за заплащане за м/ународните шофьори в Герма

15.01.2015, 16:41 6335 4

15.01.2015, 16:41
Публикации: 313 / 0
 :excl: Моля за съдействие относно изискванията на Германското законодателство от 01.01.2015 за начисляване на 8,50 евро на час на международните шофьори работещи на територията на Германия, както и за сроковете за изплащане на заплатите . Притесняват ме сроковете които са посочени в наредбата - заплатата да се изплаща в последният работен ден на банките след извършване на конкретната работа.Тоест в текущият месец. Фирмата се занимава с много дейности и едната от тях е м/ународен транспорт. политика е начисляване и изплащане на заплатите да става в месеца следващ месеца на положеният труд до 20 число. Объркана съм относно сроковете за изплащане на заплатите. Не е възможно на част от фирмата да изплащам в текущия месец за текущия а на останалата част от фирмата в следващия. Имам притеснения и относно самата заплата на м/ународните шофьори която всеки месец ще бъде различна според това колко часа са имали работа в Германия/база графици за работа изисквани от германските служби/.Трябва ли да пиша допълнителни споразумения във връзка с тези изменения. моля за съдействие.
#1 | 15.01.2015, 17:17
Публикации: 825 / 178
Ами - изплащайте им аванси по банков път.
Например 60, 70 или 80% от очакваната заработка, само преценете датата..не е нужно  непременно да е в началото на месеца :wink1:
#2 | 15.01.2015, 17:36
Публикации: 214 / 40
а как стои въпросът с други служители, командировани в Германия? например за делови срещи с партньори, посещения на изложения и от сорта - този закон задължава ли ни да начисляваме по 8,50 евро на час на такива хора за това, че извършват служебните си задължения на германска територия?
#3 | 16.01.2015, 08:59
Публикации: 313 / 0
Погледни прикаченият файл
#4 | 16.01.2015, 11:19
Публикации: 214 / 40
прочела съм файла, но той се отнася най-подробно за превозвачи и шофьори; моето питане е за друг вид служители - които не извършват никаква услуга на територията на Германия, както е казано във файла
Параграф 16 на закона определя задължение за работодателите със седалище в чужбина, чиито работници извършват работа на територията на Германия, да изпращат писмено уведомление преди началото на всяка услуга (превоз) до компетентната митническа служба.

де факто, докато са командировани там, счита ли се, че извършват работа?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група