Срочен договор

17.07.2014, 09:46 2995 2

17.07.2014, 09:46
Публикации: 18 / 0
Здравейте,

имам нужда от съдействие - трябва временно да наемем служител поради увеличен обем на работа на клиент на фирмата. Но тъй като нямаме информация колко време ще продължи увеличения обем, имам следните въпроси:
 - Може ли да наемем служителя на срочен договор по чл. 68, ал.1, т.1 за 3 месеца и след това да го удължим с още 2-3 месеца?
 - Ако решим да наемем служителя на договор по чл. 68, ал.1, т.2 - трябва ли в договора да посочим количествени показатели на обема на извършената работа? Смятате ли за коректно да посочим в договора, че наемаме служителя, докато обема на работа в звеното на фирмата не падне под Х брой поръчки?

Предварително благодаря за съдействието!
#1 | 17.07.2014, 09:53
Публикации: 6682 / 662
Чл.68 (4) (Нова - ДВ, бр. 25 от 2001 г., предишна ал. 3, бр. 48 от 2006 г.) По изключение срочен
трудов договор по ал. 1, т. 1 за срок най-малко една година може да се сключва за работи и
дейности, които нямат временен, сезонен или краткотраен характер. Такъв трудов договор може
да се сключи и за по-кратък срок по писмено искане на работника или служителя. В тези случаи
срочният трудов договор по ал. 1, т. 1 със същия работник или служител за същата работа може да
се сключва повторно само веднъж за срок най-малко една година.
- това дава отговор на първия вариант.

Назначете лицето - до завършване на определената работа.
#2 | 17.07.2014, 09:58
Публикации: 18 / 0
Благодаря за бързия отговор!

И аз мисля, че този вариант с договора по чл.68, ал.1, т.2 е по-чист, но единственото ми притеснение е как да опиша в договора каква е конкретната задача и кога се смята за приключена. Смятате ли, че мога да посоча "намаляване на обема поръчки под Х броя" като основание за сключване на договора?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група