Ревизия за възстановяване на ДДС

26.04.2023, 14:10 1175 10

26.04.2023, 14:10
Публикации: 79 / 10
Здравейте, получихме искане за предоставяне на документи и писмени обяснения от НАП, защото сме в процедура по възстановяване на ДДС.
Искат да предоставя всички първични счетоводни документи, издадени от нас и на нас, както заверени копия, така и на електронен носител, както и още много други документи. Искат ми опис на всеки един документ. Някой има ли готова таблица на Ексел за опис на документите, както и декларация за предмета на дейност на дружеството? Благодаря Ви!
#1 | 26.04.2023, 14:15
Публикации: 290 / 46
"Някой има ли готова таблица на Ексел за опис на документите, както и декларация за предмета на дейност на дружеството? Благодаря Ви!"

Мисля, че и двете са строго индивидуални, за да очаквате, че можете да ползвате нещо наготово.
Успех в търсенето все пак!
#2 | 26.04.2023, 14:39
Публикации: 540 / 74
Относно справката за дейността на фирмата - аз я описвам в писмените обяснения. Пример:

На основание чл. 53 от ДОПК:
По т. 1. Основната дейност на фирмата е Търговия на дребно в неспециализирани магазини. Дейността, която фирмата е извършвала през периода 01.01.2018 г. – 31.03.2023 г. е Търговия на дребно в неспециализирани магазини. Фирмата стопанисва един обект – Магазин, който се намира в гр. ........... ул. ................

Не са ми правили проблем до сега.
#3 | 26.04.2023, 15:11
Публикации: 110 / 20
Повечето от тези неща, които искат, ги имат или ги знаят или пък въобще няма да ги погледнат. Всичко се засича от софтуер. Затова имам чувството, че идеята на този тормоз е да се демотивират хората да си искат ДДС-то, когато не е в голям за тях размер.
#4 | 26.04.2023, 15:20
Публикации: 79 / 10
Да, наистина. Фактурите за покупки и продажби трябва хем да ги копирам със заверка "вярно  с оригинала" + касови бележки, хем да ги сканирам и кача на електронен носител. Да не говорим пък за ПКО,РКО, които отново трябва да се разпечатват и сканират.
#5 | 26.04.2023, 15:46
Публикации: 2976 / 397
За какво говорите въобще?
Това първо проверка ли ви е?

Сканирате оригиналите и ги изпращате през системата на НАП.
Обяснителната записка за дейността и т.н. е свободен текст.
За опис на документи, че искате, дори няма да коментирам.
#6 | 26.04.2023, 15:52
Публикации: 79 / 10
Всички документи следва да ги представя в ТД на НАП офис Х.
#7 | 26.04.2023, 16:03
Публикации: 540 / 74
Всички документи следва да ги представя в ТД на НАП офис Х.
Аз обикновено ги изпращам на имейл на проверяващия.
#8 | 26.04.2023, 16:05
Публикации: 2976 / 397
Всички документи следва да ги подадете през портала на НАП. Или по мейл.
#9 | 26.04.2023, 16:37
Публикации: 70 / 9
Вчера приключих една такава ревизия - с ел.подпис подадох в сайта сканирани / доста бяха   сниманите с телефон / документи, без да заверявам всеки по отделно с подпис и печат. При подписване с ел.подпис , се счита, че представляващия удостоверява истинността на подадените документи. Единствено придружителното писмо и всички справки за обл.оборот, СД46, лично ползване и съпоставки на оборота бяха с подпис и печат и сканирани + оборотна и движение на касата .Нямаше проблем и  вечерта ми излезе и АПВ-то.
#10 | 26.04.2023, 16:46
Публикации: 79 / 10
Вчера приключих една такава ревизия - с ел.подпис подадох в сайта сканирани / доста бяха   сниманите с телефон / документи, без да заверявам всеки по отделно с подпис и печат. При подписване с ел.подпис , се счита, че представляващия удостоверява истинността на подадените документи. Единствено придружителното писмо и всички справки за обл.оборот, СД46, лично ползване и съпоставки на оборота бяха с подпис и печат и сканирани + оборотна и движение на касата .Нямаше проблем и  вечерта ми излезе и АПВ-то.

Благодаря, разбрахме се по имейл, и на мен ми изискват същите документи.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група