Диференцирано заплащане на учителите

10.10.2011, 21:02 27228 6

10.10.2011, 21:02
Публикации: 17 / 0
    Здравейте!
 Може ли някой да ми каже диференцираното/сега-за постигнати резултати от труда/ заплащане за учителите върху фонд РЗ на целия персонал ли се изчислява или само върху ф.РЗ на педагогическия персонал?
 Надявам се на бърз и компетентен отговор,за което Ви благодаря предварително.
#2 | 11.10.2011, 11:08
Публикации: 17 / 0
  Благодаря за отговора,но в Наредбата не става ясно дали 3-4% от целия фонд РЗ или само на педагогическия персонал.
#3 | 11.10.2011, 12:07
Публикации: 1202 / 120
  Благодаря за отговора,но в Наредбата не става ясно дали 3-4% от целия фонд РЗ или само на педагогическия персонал.

В чл. 13. ал.(1) никъде не се дели ФРЗ по каквито и да е показатели. Сума равна % (от 3 до 4) от ФРЗ би следвало да заложите в бюджета на учебното заведение и сега да определите стойността на 1 т. като същата разделите на общият сбор точки от атестацията на пердсонала подлежащ на такава, след което получената стойност за 1 точка, да умножите по индивидуалните атестационни точки за всеки и готово.

Не претендирам, че съм запознат с вътрешните наредби, правила и указания в системата на образованието. Отговора си базирах на правият текст на проблемния член и опита в боравенето с нормативни документи.
Благодаря, че оценихте чувството ми за хумор в предния пост и не приехте като лична нападка забележката, но при сивата материя на професията ни...понякога изпитвам нужда от развеселяване.  :thumbup:
#4 | 11.10.2011, 21:49
Публикации: 3 / 0
    Здравейте!
 Може ли някой да ми каже диференцираното/сега-за постигнати резултати от труда/ заплащане за учителите върху фонд РЗ на целия персонал ли се изчислява или само върху ф.РЗ на педагогическия персонал?
 Надявам се на бърз и компетентен отговор,за което Ви благодаря предварително.
#5 | 13.10.2011, 12:51
Публикации: 1 / 0
диференцираното заплащане на учителите се изчислява само върху фонд работна заплата на педагогическия персонал по наредба от 3%до4%.
 
#6 | 13.10.2011, 13:31
Публикации: 1202 / 120
диференцираното заплащане на учителите се изчислява само върху фонд работна заплата на педагогическия персонал по наредба от 3%до4%.
 
:take_example:
Когато знам - знам и съм категоричен. Когато не знам - не знам и искам да се науча. Поради тези причини внесох пояснение, че отговора ми се базира на онова което знам, а то е как се борави с нормативни документи. Моля, в интерес на общото ни ограмотяване, да обосновете категоричността си с препратка към документ. Благодаря! :thank_you2:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група